۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84107513
۰ نفر

برچسب‌ها

فرانسه به اتباع خود در امارات هشدار امنیتی داد

تهران- ایرنا- سفارت فرانسه در امارات متحده عربی برای اتباع خود در این کشور هشدار امنیتی صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سفارت فرانسه در ابوظبی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، نمایندگی دیپلماتیک فرانسه از شهروندان خود در امارات می‌خواهد نهایت احتیاط را به ویژه در مناطق توریستی و محافل حضور خارجی‌ها داشته باشند.

در بیانیه سفارت فرانسه آمده است: نمایندگی دیپلماتیک با مقام‌های اماراتی در ارتباط با تأمین درجه بالایی از امنیت برای فرانسوی‌ها در تماس است.

فرانسه این بیانیه هشدار را  پس از وقوع انفجار صبح روز چهارشنبه در یک قبرستان غیرمسلمانان در جده صادر کرده است.

بر اثر انفجار در مراسم بزرگداشت کشته شدگان جنگ اول جهانی با حضور نمایندگان چند کشور در گورستان غیرمسلمانان در شهر بندری جده، چهار تن زخمی شدند.

این مراسم روز چهارشنبه در یکصد و دومین سالگرد پایان جنگ اول جهانی همزمان با چند کشور اروپایی، در عربستان برگزار شد. هنوز شخص یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است و مقام‌های رسمی عربستان یا رسانه‌های دولتی در باره این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند.

این انفجار در پی حمله ۲۹ اکتبر (هشتم آبان) یک شهروند سعودی با سلاح سرد به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده رخ داد که با وجود دستگیر شدن عامل آن، انگیزه‌اش هنوز اعلام نشده است.

پاریس در پی اوج گیری اعتراض‌های مسلمانان به اهانت نشریات فرانسوی به مقدسات اسلام، به شهروندانش در عربستان و دیگر کشورهای اسلامی هشدار داد که در آماده باش کامل قرار داشته باشند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =