۳۰ کارت بازرگانی در منطقه آزاد ماکو صادر و تمدید شد

ارومیه- ایرنا- مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با تغییر رویه سیاست صدور و تمدید کارت بازرگانی، اعتبارسنجی و رتبه بندی بازرگانان منطقه، ۳۰ کارت بازرگانی از ابتدای سال تاکنون صادر و تمدید شده است.

علی قنبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کارت‌ها با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه صادر شده تا فعالان اقتصادی بتوانند در کل مناطق آزاد و سایر گمرکات کشور به امر صادرات و واردات فعالیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه پس از الزام ثبت سفارش برای کالاهای وارده و صادره مناطق آزاد، بررسی پیش فاکتورها در سامانه بازرگانان مناطق آزاد بر عهده مدیریت بازرگانی است، افزود: تلاش برای تسریع در فرآیند و دقت در ثبت سفارش ها سر لوحه کار این مدیریت قرار گرفته است.

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو  همچنین با بیان اینکه امسال در این راستا بیش از ۱۵۰ پرونده در حوزه کالای همراه مسافر، مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی بررسی شده، ادامه داد: به منظور تایید فعالیت بازرگانان و تولیدکنندگان مستقر در محدوده منطقه نیز درخواست های کد "شیما" از طریق سامانه مورد بررسی قرار گرفته و اعلام نظر شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه ثبت شرکت ها و مالکیت های معنوی نیز امسال ۹۶ شرکت در حوزه های بازرگانی، خدماتی، صنعتی تولیدی و معدنی، فرهنگی هنری، اجتماعی، گردشگری، کشاورزی دامداری و عمرانی پیمانکاری به ثبت رسیده است.

منطقه آزاد ماکو از لحاظ سرعت و دقت انجام این فرآیند طبق آمار دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در رتبه سوم بین مناطق آزاد هفت گانه قرار دارد که این رتبه با توجه به حجم پرونده های ورودی این منطقه بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.

در منطقه آزاد ماکو سه اتاق اصناف که هر کدام دارای ۹ اتحادیه صنفی هستند، در حوزه تسهیل و نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی فعالیت دارند.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha