برف پاییزی ارتفاعات الیگودرز را سفیدپوش کرد

خرم‌آباد- ایرنا - ریزش برف پاییزی شامگاه چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ارتفاعات اطراف شهر الیگودرز را سفیدپوش کرد و حال و هوای زمستانی به این منطقه بخشید.

رییس اداره هواشناسی الیگودرز به خبرنگار ایرنا گفت: بارش برف در حال حاضر به طور موقت قطع شده است اما از بعد ازظهر فردا (پنجشنبه) دوباره آغاز می‌شود و تا ظهر جمعه ادامه دارد.

مهدی بابایی اظهار داشت: با توجه به شدت و وسعت بارش ها، از روز شنبه هفته آینده وقوع پدیده یخبندان در مناطق مرتفع و شهر الیگودرز دور از انتظار نیست.

وی گفت: سازمان هواشناسی باتوجه به خروجی مدل های بلند مدت، برای زمستان امسال بارش های بیش از نرمال ( معمول) و دمای کمتر از نرمال را برای منطقه غرب و جنوب غرب کشور پیش بینی کرده است.

به  گفته مدیرکل هواشناسی لرستان شدت فعالیت سامانه بارشی طی امروز چهارشنبه تا پایان هفته جاری موجب ریزش مقطعی تگرگ در مناطق مستعد سردسیر و مرتفع این استان می‌شود.

بر این اساس برای همه نقاط استان کاهش دماهای روزانه، رگبار باران، گاهی رعد و برق و مه صبحگاهی با شدت و ضعف متفاوت و در نقاط مستعد و مرتفع، ریزش تگرگ پیش‌بینی ‌شده است.

بنابر اعلام هواشناسی لرستان با توجه به شدت بارش ها در برخی از نقاط، آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد رواناب های سطحی، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی  سطح جاده ها و کاهش میدان دید افقی دور از انتظار نیست.

الیگودرز با آب و هوای سرد و کوهستانی در شرق لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها