قدرت مقاومت از استکبار خیلی بیشتر است

قم – ایرنا – تولیت حرم حضرت معصومه(س) با بیان این که در کشورهای اسلامی امثال سردار سلیمانی به عنوان الگو معرفی شده و تکریم می‌شوند و خواهان انتقامش هستند؛ گفت: این نشان می‌دهد که قدرت مقاومت از استکبار بسیار بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان قم در سالن همایش کرامت استانداری،با اشاره به وضعیت کنونی به وجود آمده در آمریکا آن را عبرت‌آموز برای تمام کشورهای جهان دانست و گفت: کشوری که ادعای اداره جهان را دارد به چه وضعی دچار گردیده، کشوری که هرگاه اراده می کرد ناوهای او به کشوری نزدیک و آن کشور وضعش عوض می‌شد اما امروزه ملاحظه می‌کنیم که با قدرتی که خداوند به مومنین و متدینین داده پایگاه‌های آنها که هرگز طی این سال‌ها در جای جای این دنیا مورد تعرض قرار نگرفته بود با دست توانمند نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نظامی ما مورد حمله قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این کلام حضرت امام (ره) که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند به این معنی است که در برابر مقاومت متدینین و حزب الهی‌ها هیچ کاری نمی‌تواند بکند البته تهدید و تحریم می‌کند اما مقاومت نیروها همچنان سرجای خودش عبرت‌آموز و درس آموز است.

سعیدی با بیان اینکه وضعیتی که امروز در آمریکا به وجود آمده دیدنی است، تصریح کرد: با رئیس جمهور آمریکا در کشور خودش ذلیلانه برخورد می‌شود اما در نقطه مقابل در کشورهای اسلامی امثال سردار سلیمانی به عنوان الگو معرفی شده و تکریم می‌شوند و خواهان انتقامش هستند؛ این نشان می‌دهد که قدرت مقاومت از استکبار بسیار بیشتر است اما جای تعجب بسیاری دارد که همچنان برخی به دنبال مذاکره هستند.

وی ادامه داد: مذاکره با کسی که رو به افول است تعجب دارد، مذاکره با افراد، نظام، دولت و جریانی که حتی در کشور خودشان بی‌آبرو هستند؛ این همان عبرتی است که از کلام امام صادق علیه السلام در ابتدای سخن عرض شد که تهدیدها را تبدیل به فرصت کنید و مراقب باشید فرصت‌ها را به تهدید تبدیل نکنید.

تولیت حرم حضرت معصومه(ص) در ادامه ضمن تبریک ایام پرسرور و پر خیر و برکت ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم، این روز را روزی بزرگ برای تاریخ این شهر، ایران و جهان دانست و با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) اظهار کرد: آورده شده است که خداوند قومی را نعمت داد اما آنها شکر نکرده و همین نعمت‌ها تبدیل به بلا شد پس اگر مردم نعمت خدا را سپاسگذاری نکنند این نعمت تبدیل به بلا می‌شود.

وی اضافه کرد: خداوند قومی را به مصیبت‌ و بلاها مبتلا می‌کند و در مقابل از آنان انتظار صبر دارد و اگر صبر کردند همین مصیبت‌ها به نعمت تبدیل می‌شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: این بیماری از یک سو تهدیدی برای جامعه است که در این تهدید باید تمام تلاش مردم و مسولان برای مقابله با ویروس باشد تا به صورت کامل به پایان رسد و از سوی دیگر این تهدید، فرصتی برای دیدن نقاط قوت و ضعف و همچنین آسیب‌های خود است تا بتوانیم برای تقویت نقاط قوت کوشش کنیم.

وی با اشاره به اهمیت ایمان بر داشته‌های علمی و اذعان بر آن عنوان کرد: در اموری مثل طب آنچه از تجربه‌ها و سنت‌ها بدست آمده در مقابله با این ویروس و آنچه در طب جدید که در دانشگاه‌ها و مراکز علمی بدست آمده را بعد از آزمودن و تجربه کردن، باید به کار ببندیم و هر دو روش را به صورت هماهنگ باهم پیش ببریم./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =