پاکستان از عضویت ایران در شانگهای حمایت کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه ایران با تمجید از مواضع نخست وزیر پاکستان علیه رژیم صهیونیستی و توطئه عادی سازی روابط ، از حمایت اسلام‌آباد برای عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای قدردانی کرد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از کانال خبری اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در ادامه دیدار با مقامات ارشد پاکستان با عمران‌خان نخست وزیر  این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به روابط خوب سیاسی فی مابین دو کشور و برشمردن فرصت های توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی به برخی از برنامه های پیش رو در حوزه همکاریهای اقتصادی از جمله برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ، بازگشایی گذرگاه ها و بازارچه های مرزی، گسترش تجارت و تهاتر اشاره و تصریح کرد: کشورهای همسایه اولویت روابط خارجی جمهوری اسلامی برای همکاری به شمار می روند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین از حمایت پاکستان برای عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای تشکر کرد.

در این دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز با ابراز خرسندی از مذاکرات وزیر امور خارجه ایران با مقامات پاکستانی، علاقمندی این کشور برای توسعه مناسبات سیاسی‌ و اقتصادی با جمهوری اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه هرچه بیشتر روابط فیمابین دو کشور باشیم.

در این دیدار همچنین درخصوص مسائل بین المللی و منطقه ای بویژه تحولات افغانستان و ‌جهان اسلام نیز گفت وگو و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه ایران از مواضع نخست وزیر پاکستان در قبال رژیم صهیونیستی و روند عادی سازی نیز قدردانی کرد.

به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیری پاکستان؛ عمران‌خان نیز با تاکید بر اهمیت ویژه روابط پاکستان با جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم تقویت همکاری‌های منطقه‌ای به ویژه مناسبات تجاری و اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد.

براساس این گزارش، وزیر خارجه جمهوری ایران در جریان سفر دو روزه خود به پاکستان روز چهارشنبه با ژنرال باجوا فرمانده ارتش و شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان دیدار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha