مشارکت ۵۰۰ خیر از آستارا در طرح مدرسه‌سازی آجر به آجر

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: ۵۰۰ شهروند خیر در طرح آجر به آجر برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی مشارکت کردند و در جلب مشارکت‌های مردمی در حوزه آموزش و پرورش، رتبه نخست گیلان را داریم.

سجاد موسوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح آجر به آجر در روزهای گذشته در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی آستارا آغاز شد و این طرح، حضور بیشتر خیران در احداث و تجهیز فضاهای آموزشی را فراهم می کند.

وی بیان کرد: جلب مشارکت مردم، سازمان‌ های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ‌ساز از هدف های این طرح است و با بهره گیری از ظرفیت های موجود و نظرات و اندیشه های فرهنگیان، برای توسعه مشارکت مردم در مدرسه سازی تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح، یک گروه اطلاع ‌رسانی در پیام ‌رسان ‌های داخلی و سامانه شاد راه‌اندازی شده و پوسترهای فرهنگیان، دانش‌آموزان و خیران شرکت‌ کننده آستارایی را در قالب کلیپ تولید و منتشر می کند.

موسوی آدرس طرح آجر به آجر را mehremadrese.ir عنوان کرد و افزود: هر فرد پس از ورود به سامانه مهر مدرسه ‌ساز و انتخاب پروژه ‌های عمرانی، با هر مقدار سرمایه می‌ تواند در مدرسه ‌سازی و توسعه فضاهای آموزشی آستارا کمک کند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: ۲ مدرسه ابتدایی و یک دبیرستان دوره اول در حال ساخت در روستای سیبلی تا پایان امسال تکمیل خواهد شد و ضدعفونی مدارس با مشارکت مدیران و کارکنان آنها برای پیشگیری از شیوع کرونا ضروری است و از ورود دانش آموز مشکوک به کرونا به مدارس جلوگیری می شود.

 ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل علم مشغول هستند و برای جلوگیری از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، بسیاری از برنامه ها در فضای مجازی از جمله سامانه شاد اجرا می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =