۱۲۰ میلیارد ریال به طرحهای آب‌رسانی نیشابور و فیروزه اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در بازدید از طرحهای آب‌رسانی سد بار به شهر فیروزه و نیشابور از محل اعتبارات متمرکز تنش آبی کشور ۸۰ میلیارد ریال و برای تکمیل پروژه آبرسانی به شهر نیشابور از محل چاههای فوشنجان ۴۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

حمید رضا جانباز روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از وضعیت پروژه‌های آبرسانی شهرستانهای نیشابور، زبرخان و فیروزه افزود: وضعیت قرارداد قبلی اجرای فاضلاب شهر نیشابور مشخص شده و با مذاکرات انجام شده قرارداد جدید احداث فاضلاب شهری و استفاده پساب فاضلاب برای صنایع فولادی شهرستان نیشابور ظرف ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف شده و بلافاصله به سمت اجرای آن خواهیم رفت.
وی با اشاره به مشکلات مردم روستای کلاته زینل شهرستان فیروزه که فاقد آب شرب مناسب هستند ادامه داد: پروژه آبرسانی به روستای کلاته زینل شهرستان فیروزه هم با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته است و از محل اعتبارات متمرکز آب و فاضلاب کشور احداث مخزن جدید و ساختمان اداری برای روستای اسحاق آباد که در آستانه شهر شدن قرار دارد در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل آبفای کشور گفت: بررسی و مطالعه اجرای فاضلاب شهر خرو برای اجرا توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و همچنین قرار دادن اعتباری معادل یک و نیم برابر اعتبار تبصره سه که توسط شورای شهر مصوب می‌شود برای اصلاح شبکه شهر خرو از محل اعتبارات متمرکز آبفای کشور  نیز از مصوبات دیگر برای این شهر بود.

۵۰ درصد شبکه آب استان قدمت بالای ۳۰ سال دارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم گفت: در این استان  ۳۰ هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب داریم که ۵۰ درصد آن قدمت بالای ۳۰ سال دارد و به طور میانگین برای مرمت هر کیلومتر پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
علوی با بیان این که رقم اصلاح شبکه ها عدد سنگینی خواهد بود افزود: با پیشنهادی که به نایب رییس مجلس دادیم مقرر شد در قانون بودجه کشور ردیف اعتباری خاصی برای اصلاح و بازسازی تاسیسات  شبکه های فرسوده  آب و فاضلاب در قانون بودجه بیاید تا بخشی از مشکلات این حوزه حل شود.
وی ادامه داد: نیشابور یکی از شهرستانهای مهم در حوزه آبفای خراسان رضوی  است و به طور خاص و ویژه طرح‌های روستایی و شهری در آن اجرا می شود که بیشترین حجم طرحهای این منطقه را شامل می‌شود و امیدواریم با اتمام این طرح‌ها بتوانیم شرایط آبی را برای سال بعد طوری رقم بزنیم که مردم به زحمت نیفتند.
مرکز شهرستان‌های ۴۰۰ هزار و ۴۲ هزار نفری نیشابور و فیروزه در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی به ترتیب در ۱۲۷ کیلومتری و ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =