نخستین حذف شده لیگ قهرمانان شرق آسیا؛ قهرمان، پشت مرز مالزی

تهران- ایرنا- بدنبال ممانعت مقامات کشور مالزی از صدور جواز خروج از کشور برای باشگاه جهور دارول تعظیم، قهرمان لیگ فوتبال داخلی این کشور به قطر سفر نکرده و از لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق کنار گذاشته شد.

به گزارش ایرنا، مرزهای مالزی که از ماه مارس و بدنبال شیوع ویروس کرونا توسط دولت این کشور بسته شده است، برای خروج باشگاه مذکور و حضور این تیم در ادامه رقابت‌های منطقه شرق که از هفته آتی در دوحه از سر گرفته می‌شود، باز نخواهد شد.

«اسماعیل صبری یعقوب» وزیر دفاع مالزی در پاسخ به پرسشی در خصوص امیدواری این باشگاه برای سفر به قطر گفت: سیاست ما تغییر نمی‌کند. مرزها همچنان بسته هستند.

تیم‌های منطقه شرق آسیا قرار است برای از سرگیری رقابت‌های لیگ قهرمانان به طور متمرکز، به شیخ‌نشین ثروتمند حاشیه خلیج فارس سفر کنند.

براساس گروه‌بندی قبلی، جهور دارول تعظیم که قرار بود در دوحه برابر تیم‌های ویسل کوبه ژاپن که «آندرس اینیستا» را در ترکیب خود دارد و گوانگژو اورگراند یعنی قهرمان دو دوره این مسابقات و همچنین سووُن بلووینگز به میدان برود، اعلام کرد که نمی‌تواند موضع دولت مالزی را به چالش کشیده و برابر آن مقاوت کند.

در منطقه غرب آسیا که چندی پیش به میزبانی دوحه برگزار شد، تیم فوتبال پرسپولیس پس از پیروزی برابر النصر عربستان برای دومین بار به فینال این تورنمنت معتبر راه یافت و برای شناختن حریف شرقی خود باید منتظر پایان رقابت‌های مذکور در پایتخت قطر بماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =