آموزش راه‌اندازی کسب و کار فرهنگی برای شهروندان پایتخت

تهران-ایرنا-آموزش مجازی کسب و کارهای فرهنگی و آموزشی با هدف توانمندسازی شهروندان و ترویج خوداتکایی در خانه فرهنگ گلها برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از فرهنگسرای سرو، برنامه «گلخانه نوآوری» با موضوع آموزش مجازی کسب و کارهای فرهنگی و آموزشی و با هدف توانمندسازی شهروندان علاقه‌مند به راه‌اندازی و ایده‌پردازی در این زمینه از سوی خانه فرهنگ گلها آغاز به کار خواهد کرد.
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رئیس فرهنگسرای سرو در این باره اظهارداشت: افرادی که علاقه‌مند به ایده‌پردازی و یا بهره‌گیری از توانمندی‌های خود و استفاده از فرصت‌هایی هستند که شبکه‌های اجتماعی در اختیارشان می‌گذارد و  می‌خواهند کسب و کار فردی و خانوادگی راه‌اندازی کنند بدون محدودیت جغرافیایی می‌توانند با این برنامه همراه شوند.
«رویا فتحی» گفت: ترویج فرهنگ خوداتکایی و بهره‌وری از فرصت‌های فناوری اطلاعات، خودشکوفایی و حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و آموزشی در فضای مجازی و توانمندسازی مخاطبان با دانش فنی لازم برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌های شخصی خودشان از رویکردهای اصلی این برنامه است.
«فتحی» افزود: برنامه گلخانه نوآوری این امکان را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند که از مرحله ایده‌پردازی تا سودرسانی خدمت یا کالای فرهنگی و آموزشی‏شان از راهنمایی و نظارت آنلاین یک تیم از کارشناسان کارآزموده بهره‌مند شوند. 
علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از این آموزش‏‌ها می‌توانند به صفحه مجازی خانه فرهنگ گلها به نشانی golha.khanehfarhang مراجعه کنند.

برگزاری نمایشگاه مجازی آثار و کتیبه‌های موزه ملی ایران

نگارخانه فرهنگسرای سرو به دلیل رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری از شیوع کرونا و کاهش مراجعه به موزه‌ها در این ایام و دسترسی علاقمندان به موزه‌ها، اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های مجازی کرده است. در نخستین نمایشگاه، آثاری از اشیا و کتیبه‌های موزه ملی ایران در صفحه مجازی فرهنگسرای سرو به نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می‌توانند به صفحه‌های مجازی فرهنگسرا و نگارخانه سرو به نشانی @farhangsara_sarv و @sarv_gallery6 مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =