مصوبه مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری ایران و فیلیپین ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین را ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین را ابلاغ کرد.

در جلسه هیات وزیران مورخ هجدهم آبان ۱۳۹۹، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فیلیپین اقدام کند.

موافقتنامه کشتیرانی تجاری- دریایی میان ایران و فیلیپین در سال ۱۳۷۴ توسط وزرای دو کشور امضا شد، لیکن پس از آن طرف فیلیپینی خواستار اعمال اصلاحاتی در متن مذکور گردید که متعاقب آن، هیات‌های کارشناسی دو کشور در آبان ماه ۱۳۸۶ طی جلسه مشترکی متن پیش‌­نویس اصلاحی موافقتنامه را مورد بررسی قرار دادند و پس از آن سازمان بنادر و دریانوردی نظرات خود را پیرامون اختلافات موجود به وزارت امور خارجه جهت انعکاس به طرف فیلیپینی ارسال کرد که علیرغم پیگیری‌های متعدد، پاسخی از سوی طرف فیلیپینی دریافت نشد.

با عنایت به طولانی شدن مدت زمان انجام مذاکرات و با توجه به تغییر متن نمونه پیش‌نویس موافقتنامه کشتیرانی تجاری– دریایی و نیز با توجه به پیگیری‌های اخیر سفارت فیلیپین در ایران، پیشنهاد انعقاد موافقتنامه میان دو کشور، به تصویب هیات وزیران رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار سیاست