افزایش آمار فوتی‌ها و بستری‌های کرمانشاه نگران‌کننده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، افزایش آمار فوتی‌ها و بستری‌ها در استان را نگران کننده و بحرانی دانست و گفت: به دلیل این شرایط طرح محدودیت ساعت کاری اصناف و مشاغل از روز گذشته (سه‌شنبه) در شهر کرمانشاه آغاز شد که انتظار همراهی عمومی با آن را داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خوش اقبال روز چهارشنبه در بازدید از تیم های قرارگاه نظارتی در شهرداری کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که با همراهی مردم و اصناف طرح محدودیت ساعات کاری مشاغل موجب از هم گسیختن زنجیره انتقال کرونا باشد.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت بیماری کرونا گفت: مجموعه علوم پزشکی و کادر درمانی با خستگی روبرو شده اند و رعایت دستورالعمل ها و کاهش آمار مبتلایان می‌تواند باعث تجدید روحیه کادر درمان شود.

رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: با همراهی اصناف و مشاغل گام موثری در قطع شدن زنجیره بیماری بر می‌داریم.

وی با تقدیر از تلاش‌های شهرداری و سازمان‌های مرتبط با مدیریت شهری در مدیریت کرونا افزود: از زمان شکل گیری ستاد ویژه کرونا در شهرداری، حقیقتا پرسنل خدوم این مجموعه باوجود موانع و مشکلات کار بزرگی را انجام دادند.
خوش اقبال ضمن اشاره به وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تصریح کرد: توقع این است که گروه‌های مشمول این محدودیت ها همکاری لازم را داشته باشند و گامی موثر در قطع شدن زنجیره انتقال بیماری کرونا بردارند. 

وی همچنین با تاکید بر لزوم همکاری تمام دستگاه‌ها با اکیپ های نظارتی خاطرنشان کرد: اولویت اول دستگاه‌های اجرایی سلامت جامعه ماست چرا که مردم برای چاره اندیشی مشکلات به مدیران دل بسته اند.

با بدتر شدن وضعیت همه گیری کرونا در کرمانشاه، هوشنگ بازوند  استاندار کرمانشاه روز سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی کرونا با حضور وزیر بهداشت در سرسرای شهدای دولت استانداری از تمدید محدودیت‌ها، ممنوعیت‌ها و تعطیلی‌های کرونایی تا روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه خبر داد و گفت: مشاغل غیرضروری شهرستان کرمانشاه تا ۲۰ آذرماه از ساعت ۱۸ به بعد تعطیل است.

وی افزود: ۲۲ محدودیت و ممنوعیتی که از سوم آبان آغاز و یک بار تمدید شده بود برای بار دوم تمدید و چند محدودیت و ممنوعیت جدید هم به آن اضافه شده است.

بازوند در ادامه به ۲ مصوبه جدید ستاد کرونا استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این مصوبات شامل تعطیلی تمام مطب‌های متخصصان و پزشکان عمومی ارایه دهنده خدمات پوست، مو و زیبایی به مدت یک هفته و همچنین ممنوعیت برگزاری جلسات اداری با بیش از ۱۵ نفر است.

کرونا ۱۳ کرمانشاهی دیگر را به کام مرگ کشاند

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: در شبانه روز گذشته بافوت ۱۳ نفر از هم استانی‌ها براثر کرونا، آمار فوتی‌ها از مرز هزار نفر گذشت.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: این ۱۳ نفر به ترتیب شامل هشت نفر در کرمانشاه، ۲ نفر در سنقروکلیایی، یک نفر اسلام آبادغرب، یک نفر قصرشیرین و یک نفر در شهرستان هرسین می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۳ بیمار جدید کرونایی بستری و ۱۹۷ بیمار پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی، تعداد کل بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های کرمانشاه را هزار و ۲۲۶ نفر اعلام کرد.

در کرمانشاه از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون ۱۹ هزار و ۹۸۹ بیمار کرونایی بستری و ۱۷ هزار و ۷۶۷ بیمار نیز پس از بهبودی ترخیص شده اند.