محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی ۶ شهرستان کرمانشاه لغو شد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: بنا به درخواست فرمانداران از روز شنبه هفته آینده محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی ۶ شهرستان استان به دلیل مسایل معشیتی لغو می‌شود و چنانچه مشکلی در این راستا ایجاد شود فرمانداران باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا استان که با حضور معاونین استاندار، رییس کل دادگستری و جمعی از مدیران استان در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد،  افزود: ساعات کاری ادارات از روز شنبه ۲۴ آبان ماه از ساعت ۷.۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۴.۳۰ دقیقه خواهد بود و همچنین تعلیق و تعدیل روند کاری کارمندان به صورت ۵۰ درصد از روز شنبه در اختیار مدیران ذیربط خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کرمانشاه یک کلانشهر محسوب می شود از ساعت ۱۸ روز بیستم آبان تا بیستم آذر ماه کلیه فعالیت های گروه ۲، ۳ و ۴ تعطیل می باشد و دستگاه های ذیربط موظف به برخورد لازم می باشند.

استاندار کرمانشاه از اداره صنعت، معدن و تجارت استان با همکاری اتاق اصناف خواست که بررسی لازم را برای تعطیلی منطقه ای شهر کرمانشاه که دارای جمعیت زیاد و تردد گسترده است، را انجام دهند و چنانچه به نتیجه لازم رسیدند در جلسه شنبه هفته آینده به ستاد کرونا استان اعلام کنند.

بازوند تاکید کرد: ضروری است که به منظور آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم یکی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور در صداوسیما و از طریق رسانه ها به تشریح مشاغل ۲، ۳ و ۴(که در ارتباط با کرونا تعطیل هستند) بپردازد تا مردم بیش از گذشته با این مشاغل آشنا شوند.
براساس تصویب ستاد استانی کرونا فعالیت فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی، مراکز قنادی و شیرینی‌پزی، شیرینی‌فروشی، آبمیوه و بستنی، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری (اغذیه فروشی‌ها، آش، حلیم و مشابه)، نمایشگاه‌های تخصصی و عمومی، دانشگاه، مدارس، تمام آموزشگاه‌ها، زبانسراها و حوزه‌های علمیه، کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه،  موزه‌ها و تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته دیگر تعطیل است.

همچنین فعالیت آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های پربرخورد (کشتی، کاراته، جودو و سایر)، کافه، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، شهربازی و باغ پرندگان، باشگاه‌های بدنسازی و مراکز تفریحی آبی، نماز جمعه و فعالیت هیات‌های وتکایای مذهبی، بازارهای خودرو، املاک و زرگران، آرامستان‌ها و مجالس عزاداری، مساجد و مصلی‌ها نیز برای مدت یک هفته دیگر تعطیل است.

استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: ضرورت دارد که فعالیت مکان هایی که اقدامات مربوط به عمل زیبایی و جراحی پوست را انجام می دهند، به مدت ۲ هفته تعطیل شود و در این راستا نظارت دقیق برای تعطیلی این نوع اقدامات ضروری است.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما در راستای تحقق اهداف برنامه ریزی شده برای حفظ سلامت مردم است و مدیران وظیفه دارند که نهایت اهتمام خود را در این راستا بکار گیرند.
وی اظهار داشت: مهمترین اولویت کاری ما تلاش برای سلامتی مردم است و از همه آحاد مردم استان می خواهیم که همکاری خود را با مجموعه مدیریتی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش دهند.

در شبانه روز گذشته با فوت ۱۳ نفر از هم استانی‌ها براثر کرونا، آمار فوتی‌ها در استان کرمانشاه از مرز هزار نفر گذشت.

اخبار مرتبط