روزانه ۱۰ هزار نفر از خدمات آمران سلامت در یزد      بهره‌مند شدند

یزد _ ایرنا _ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت گفت: روزانه به طور متوسط ۱۰ هزار نفر از خدمات اجرای این طرح در استان بهره مند شدند.

محسن حرازی زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افرود: طرح یاد شده در تمام  شهرستان‌های استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با هدف ارایه توصیه های بهداشتی در معابر پرتردد انجام شد.

حرازی زاده گفت: در این طرح جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر استان  با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارایه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و پروتکل های جاری، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل ها از جمله استفاده نکردن از ماسک اقدام نمودند.  

وی خاطرنشان کرد: این طرح به مدت ۱۱ روز در آبان ماه  امسال در ۸۳ پایگاه ثابت و سیار انجام شد. 

حرازی زاده در ادامه افزود: توزیع ۱۲ هزار اقلام بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی کننده و کمک‌های نقدی ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی به آسیب دیدگان کرونایی در جریان موج اول بیماری از جمله اقدامات این جمعیت است. 

وی توزیع بسته‌های کمک معیشتی ، اعزام تیم نذر آب ۳ جمعیت هلال احمر استان به منطقه محروم میغان نهبندان سیستان و بلوچستان، غربالگری و تب سنجی را از دیگر اقدامات بیان کرد.

این مسوول  در ادامه با اشاره به راه‌اندازی بانک امانات در استان یزد تصریح کرد : ما در این بانک آماده دریافت کمک‌های خیرین و مردمی هستیم. 

وی از همچنین از استقرار بالگرد جمعیت هلال احمر استان یزد در هفته آینده در استان خبر داد.

تعداد اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان یزد ۹ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =