کرونا ۶۰۰میلیارد ریال به ورزش چهارمحال و بختیاری خسارت زد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال خسارت به حوزه ورزش این استان وارد شده است.

حمید کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این خسارت در خصوص تعطیلی باشگاههاست و در این مدت چهار هزار شغل مرتبط با ورزش در استان به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم تعطیل شده است.
وی افزود: ۵۲۰ باشگاه ورزشی و ۱۶۰ مکان ورزشی زیرمجموعه اداره‌کل ورزش و جوانان مجوز فعالیت دارند.
کریمی تصریح کرد: حدود ۱۴۰ مکان ورزشی دیگر در استان  زیرمجموعه دستگاه‌های اجرایی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان فعالیت می‌کند که تمامی این باشگاه‌های ورزشی هم‌اینک به‌علت شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید تعطیل است.
وی یادآور شد: در ۲ هفته اخیر افزون‌بر ۲۰۰ مورد بازرسی از باشگاه‌های ورزشی استان با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی، اماکن عمومی نیروی انتظامی و مرکز بهداشت انجام شد.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این بازدیدها افزون‌بر ۲۰ باشگاه ورزشی سهل‌انگار در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تعطیل شدند.
کریمی گفت: تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن، امکان میزبانی از مسابقه‌های ملی و بین‌المللی رشته‌های مختلف ورزشی در استان وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۴۸ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که تعدادی از این ورزشکاران در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ نشان طلا، نقره و برنز در میادین ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.
تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری از نظر تعداد بیماران سرپایی و بستری در وضعیت بحرانی و خاکستری قرار دارند.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
چهارمحال و بختیاری دارای  بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =