حل برخی مسائل جامعه پزشکی ایران نیازمند اصلاحات ساختاری است

مشهد- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: حل برخی از مسائل جامعه پزشکی ایران چون تعرفه‌های ناعادلانه و مالیاتهای سنگین نیازمند اصلاحات ساختاری و اساسی است.

امیرحسین  قاضی‌زاده هاشمی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم کاشت درخت به یاد شهدای سلامت در مشهد افزود: ما منکر وجود مشکلات نیستیم اما حل این مسائل نیازمند ایجاد زیر ساختهای لازم و تدوین قوانین بالادستی محکم و منسجم است.
وی ادامه داد: اگر چه تمرکز اصلی حوزه بهداشت و درمان بر موضوع کروناست اما مجلس از سایر مسائل نیز غافل نیست و سعی خواهد کرد مطالبات به حق کادر بهداشت و درمان و جامعه پزشکی را  پیگیری کرده و به نتیجه مناسب برساند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کشور در شرایط سختی به سر می برد و کادر بهداشت و درمان تحت فشار هستند لذا از مردم تقاضا می کنیم برای پایان دادن به چرخه ویروس کرونا همکاری کنند.

قاضی زاده افزود: پرهیز از سفرهای غیر ضروری و تجمعات و همچنین تعهد به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای عبور از شرایط بحرانی کرونا ضروری است.
وی با اشاره به فداکاریهای کادر بهداشت و درمان ادامه داد: مردم باید هوشمندانه تر پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند.
او تاکید کرد:کرونا هزینه های سنگینی به سیستم بهداشت و درمان کشور وارد کرده و نفس کادر درمانی را گرفته است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه جامعه پزشکی در این بحران چون همیشه استوار و مستحکم در کنار مردم ایستاد و گواه این فداکاری‌ها شهدایی هستند که جان خود را در راه خدمت از دست دادند اما در مسیر مبارزه با کرونا روزهای سختی پیش رو داریم که اگر همراهی و همکاری همه مردم نباشد عبور از آن سخت تر خواهد شد. 

مراسم کاشت درخت با هدف زنده نگهداشتن یاد و نام  شهدای سلامت همزمان با اختتامیه پایان هشتمین تور دوچرخه سواری استانهای کشور با حضور تیم دوچرخه سواران پزشکان مشهدی برگزار شد.
جمعی از پزشکان  به صورت نمادین از پارک ملت تا  پارک جامی مشهد  را رکاب زدند  و در پایان طی مراسمی نهالهایی به یاد شهدای سلامت غرس شد.

بر طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها