باید از مرزهای عقیدتی و فکری در فضای مجازی پاسداری کنیم

تهران-ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: باید از مرزهای عقیدتی، فکری و فرهنگی در فضای مجازی پاسداری کنیم.

به گزارش روز چهارشنیه ایرنا از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی در مراسم رونمایی از بازی موبایلی "پدافند هوایی" با بیان اینکه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نگاه ویژه ای به فضای مجازی داشته است، گفت: اگر بخواهیم تمامیت ارضی را به معنای واقعی کلمه پاسداری کنیم باید در فضای مجازی هم از مرزهای عقیدتی، فکری و فرهنگی مانند مرزهای حقیقی پاسداری کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ادامه داد: در واقع پاسداری از قلمرو فکری کشور در فضای مجازی مکمل پاسداری از قلمرو فیزیکی در فضای حقیقی است.

 وی خاطرنشان کرد: وسیله دفاع در برابر دشمن در فضای حقیقی کشور تجهیزات سخت‌افزاری است اما وسیله ما در پاسداری از مرزهای فکری و فرهنگی، نرم افزاری و بستر آن فضای مجازی است.

 نماینده ولی فقیه در ارتش اضافه کرد: به دلیل جذابیت، مقرون به صرفه بودن، سهل الوصول بودن، میزان اثربخشی در تغییر باورها (برای رسیدن به تغییر در رفتارها و جنگ اراده ها) و سرعت انتقال پیام در قالب بازی به کاربرها، حضور ما در فضای مجازی باید بسیار جدی و حساب‌ شده باشد.

حجت الاسلام محمدحسنی گفت: فضای مجازی از حوزه‌هایی است که هزینه در آن یک نوع سرمایه ‌گذاری است و باید نخبگان ما در این زمینه سخاوتمندانه خرج کنند، برای اینکه بتوانیم با رقیبان هم‌تراز باشیم باید با سرعت بیشتری حرکت کنیم و سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ذائقه فرهنگی مردم از نظر محتوا و بستر و ابزار کار تغییر پیدا کرده است، گفت: ما باید امروز با توجه به ذائقه فرهنگی مردم محصولات فرهنگی را تولید کنیم و طبق فرمایش حضرت علی(ع) فرزند زمان خویش بوده و به روز باشیم. اگر امروز کالای فرهنگی تولید نکنیم دشمن خوشحال خواهد شد.

 رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: برای اینکه دشمن را به حریم فکری خانواده راه ندهیم، باید این خلاء ها را پر کنیم. خلاء های فرهنگی با تولید محصولات فرهنگی فاخر متناسب با ذائقه و باورهای فرهنگی اتفاق می‌افتد.

بازی رایانه ای "قلمرو" اولین بازی رایانه‌ای طراحی شده توسط معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش است که در قالب اندروید و ویندوز عرضه شده است و از امروز در فروشگاه نرم افزار اندرویدی کافه بازار قابل دسترس است.

نخستین بازی رایانه ای نیروهای پدافند هوایی ارتش با عنوان قلمرو صبح امروز ۲۱ آبان ۹۹ با حضور سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسنی رییس عقیدتی سیاسی کل ارتش در ستاد فرماندهی پدافند هوایی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار سیاست