فرماندار: مسئولان مرتبط برای جانمایی سایت پسماند دیر همکاری کنند

بوشهر - ایرنا - فرماندار دیر استان بوشهر گفت: مسئولان مرتبط برای جانمایی زمین سایت پسماند مرکز این شهرستان انعطاف و همکاری داشته باشند تا هرچه زودتر این طرح اجرایی شود و مردم از مشکلات موجود در این زمینه رهایی یابند.

کریم علی حسنی روز چهارشنبه در کارگروه پسماند شهرستان دیر افزود: برای اجرای سایت پسماند این بندر و شهر بردستان چند جلسه برکزار شد اما نتیجه‌ای نداشته‌است که انتظار می‌رود در این جلسه تصمیم نهایی گرفته شود.

وی اضافه کرد: همه خواسته‌های ادارات مرتبط با پسماند بطور کلی برآورده نمی‌شود اما باید با رعایت الزامات و بررسی حریم و آبراه‌ها و چشم پوشی به یک نتیجه مطلوب و نهایی رسید.

فرماندار دیر افزود: پسماند نیاز ضروری شهرهای دیر و بردستان است که با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات زباله شهرها برطرف خواهد شد.

وی گفت: سه نقطه برای جانمایی پسماند به دستگاه‌های محیط زیست، امور آب و منابع طبیعی پیشنهاد شده‌است که با حضور در نقاط مورد نظر و انتخاب یک نقطه، صورت جلسه تنظیم و برای اجرای طرح به استان ارسال شود.

مدیر کل امور شهری استانداری بوشهر گفت: پسماند مربوط به همه مردم است که با باید راهکار و ابزار مناسب اقدام کنیم.

بردستانی افزود: پسماند فقط جمع‌آوری زباله نیست بلکه بحث‌های فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، سرمایه‌گذاری و زیست محیطی دارد.

وی گفت: متولی پسماند فقط شهرداران و دهیاران نیستند بلکه همه دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه و متولی پسماند هستند.

مدیر کل امور شهری استانداری بوشهر بیان کرد: ۸۵ درصد پسماند تولیدی این استان، خانگی است که مدیریت آنها در شهرها بر عهده شهرداران و در روستاها بر عهده دهیاران است.

وی گفت: توصیه می‌شود شهرداران و دهیاران در حوزه پسماند هزینه کنند زیرا مربوط به همه است و اگر اقدامی نکنیم مشکل لاینحل خواهد ماند.

سایت پسماند بندر دیر و شهر بردستان این شهرستان هم اکنون در محل جاده کمربندی بصورت غیر بهداشتی دفع  و سوزانده می‌شود که باعث اعتراض مردم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =