فرماندار ملایر: مرکز درمانی محله سرِجو تکمیل می‌شود

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: مرکز درمانی محله حاشیه‌نشین سرِجو که سال‌هاست نیمه‌کاره رها شده است، به عنوان یکی از طرح‌های بازآفرینی شهری تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ قدرت‌الله ولدی روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات طرح‌های بازآفرینی شهری ملایر که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، افزود: طبق قول مساعد مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تمام اعتبارات مورد نیاز این طرح به طور کامل تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این طرح توسط شهرداری پیش‌بینی شده است اضافه کرد: طبق قول مساعد معاون وزیر راه و شهرسازی این طرح مشکل اعتباری ندارد و پیگیری‌های لازم برای مابقی اقدامات تا تکمیل نهایی طرح به سرعت انجام شود.

فرماندار ویژه ملایر سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به این شهرستان را امیدبخش خواند و ادامه داد: در این سفر علاوه بر طرح مرکز درمانی سرجو، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مجتمع تجاری و فرهنگی میدان استاندارد، تکمیل پارک یخدان میرفتاح و کانال آبرو شمس‌آباد و ناسیونال نیز تامین شد.

ولدی احداث خانه محله برای منطقه شمس‌آباد با توجه به آسیب‌های اجتماعی این منطقه را از طرح‌های تعریف‌شده معاون وزیر راه و شهرسازی در ملایر عنوان کرد و گفت: علاوه بر این مقرر شد همکاری لازم برای حل مشکل خانه منصوری صورت گیرد و از زمین‌های معوض برای تملک این بنای تاریخی به شهرداری ملایر استفاده شود.

وی همچنین درباره طرح اقدام ملی مسکن در ملایر اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر برای مسکن ملی نام‌نویسی کرده‌اند که از برخی طرح‌های نیمه‌کاره مسکن مهر برای این امر اختصاص داده شده است.

معاون استاندار همدان ادامه داد: ۲۰ قطعه در سطح شهر ملایر داریم که ۶.۲ هکتار برای طرح مسکن ملی مشخص شده و ۳۲۰ واحد از یکی از طرح‌های نیمه‌کاره مسکن مهر اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: برای طرح اقدام ملی مسکن از منطقه بازآفرینی شهری اختصاص داده شده است که امیدواریم این طرح به‌زودی به نتیجه برسد و به متقاضیان واگذار شود.

کانال آبرو شمس‌آباد در اولویت تکمیل

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به جایگاه این شهر در حاشیه‌نشینی شهری، بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: با توجه به گستردگی جغرافیایی و جمعیت بالای این شهر، توانمندسازی در این شهر باید با توان بیشتری انجام شود.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه بیان کرد: در سال‌های گذشته راه و شهرسازی استان در حق ملایر به ویژه سهمیه قیر جفا کرده است و این کوتاهی موجب عقب‌ماندگی ملایر در این حوزه‌ها شده است.

وی طولانی شدن اجرای طرح مرکز درمانی محله سرجو را یکی از این موارد برشمرد و از این روند انتقاد کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۸۸ آغاز شده و همچنان نیمه‌کاره رها شده است.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان از معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خواست: با اعتباری که برای این طرح تخصیص خواهد یافت، حداقل تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

حجت الاسلام آزادیخواه با بیان اینکه آبگرفتگی مناطق حاشیه شهر به ویژه شمس‌آباد نارضایتی‌هایی را برای مردم این منطقه ایجاد کرده است، تاکید کرد: هنگام بارندگی آب وارد منازل شهروندان می‌شود که نیاز است تکمیل کانال آبرو این منطقه و ناسیونال در اولویت تکمیل قرار گیرد.

وی تکمیل طرح یخدان میرفتاح را نیز از دیگر اولویت‌ها برشمرد و ادامه داد: در کشوری که همه در تلاش برای توسعه هستیم، باید دست در دست یکدیگر برای حل مشکل مردم تلاش کنیم، مردمی که نیازمند امید و خدمت هستند.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز تعیین تکلیف خانه منصوری را یکی از ضرورت‌ها برشمرد و گفت: این یک بنای تاریخی در بهترین نقطه شهر است که ورثه منصوری تمایل به فروش ملک دارند.

هادی بیگی‌نژاد افزود: با موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی مقرر شد سهم ۱۰ درصد، زمین‌های معوض به شهرداری داده شود که شهرداری بتواند این ملک را تملک کند.

وی تخصیص اعتبار برای تکمیل کانال آبرو شمس‌آباد و پشت ناسیونال، مرکز درمانی سرجو و مرکز فرهنگی طالقانی را در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به ملایر را امیدبخش خواهند.

به گزارش ایرنا، «مهدی عبوری» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران روز چهارشنبه در سفر خود به ملایر از طرح‌های مرکز درمانی سرجو، مجتمع تجاری و فرهنگی میدان استاندارد، کانال آبرو منطقه شمس‌آباد و مرکز فرهنگی طالقانی ملایر بازدید کرد و مصوبات خوبی در این زمینه برای تکمیل طرح‌های مورد بازدید اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =