۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84107203
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

نخستین باران پاییزی هوای شهر قم را تلطیف کرد

قم –ایرنا - نخستین بارش باران پاییزه قم در ساعت های میانی روز چهارشنبه منجر به تلطیف هوا و خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان این استان شد.

بر اساس تحلیل نقشه های پیش بینی هواشناسی قم، امروز آسمان کمی تا قسمتی ابری و در اوایل شب همراه با افزایش ابر در مناطق غربی استان بارش باران پیش بینی می شود. فردا(پنجشنبه) و روز جمعه با گسترش فعالیت این سامانه بارش های بیشتری در استان خواهیم داشت و احتمال بارش پراکنده برف در ارتفاعات وجود دارد. اواخر وقت جمعه این سامانه از استان عبور می کند. با گذر این سامانه از استان، اوایل هفته آینده دمای کمینه کاهش محسوسی خواهد داشت.

بر این اساس بیشنیه دمای قم از امروز چهارشنبه تا روز جمعه به ترتیب ۲۱، ۱۶ و ۱۴ درجه وهمچنین کمینه دما در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۰ درجه پیش بینی شده است.

سرعت وزش باد از امروز تا روز جمعه بین ۲۵ تا ۴۰ کیلومتر بر ثانیه پیش بینی شده است.

جداول پیش بینی سه روزه هواشناسی قم همچنین نشان می دهد که وضعیت جوی قم در روز چهارشنبه قسمتی ابری، اوایل شب افزایش ابر همراه با بارش باران و وزش باد، در روز پنجشنبه ابری و مه آلود همراه با بارش باران، دربرخی ساعات رگبار باران و رعد و برق و برای روز جمعه ابری و مه آلود همراه با بارش باران، در برخی ساعات رگبار باران، در ارتفاعات بارش پراکنده برف و اواخر وقت کاهش ابر پیش بینی می شود.

در ۲ سال اخیر به دلیل ریزش های پربار برف و باران در سراسر کشور از جمله قم، میانگین ریزش نزولات آسمانی در این استان پس از حدود ۱۰ سال خشکسالی با رشد چشمگیری مواجه بوده است.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.qommeteo.ir مراجعه کنند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha