۳۱۶ باشگاه ورزشی پایتخت خواستار وام کرونایی هستند

تهران- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: از زمان شیوع کرونا (اسفند سال گذشته) تا کنون ۳۱۶ پرونده باشگاههای متضرر پایتخت برای دریافت وام در سامانه کارآ ثبت شد.

نصرالله پریچهره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بیش از ۵هزار باشگاه ورزشی در سطح پایتخت فعالیت دارند که با شیوع کرونا بسیاری از این واحدها به دلیل  اینکه از جمله ورزش های پربرخورد هستند تعطیل شده اند.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد متقاضیان در خواست وام تاکنون کمک های دولتی را دریافت کرده اند خاطر نشان کرد که مابقی نیز در مرحله بررسی و تایید مدارک لازم هستند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: طبق مصوبه دولت و ستاد ملی کرونا، به ازای هر پرسنل شاغل در مجموعه ها ۱۶میلیون تومان وام با سه ماه تنفس پرداخت شده است.

براین اساس پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا یکی از سیاست‌های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است و بر همین اساس ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش‌فرمایی هستند، می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه کارآ اقدام کنند و از تسهیلات مذکور بهره‌مند شوند.

پریچهره با بیان اینکه طبق گفته مدیرکل کل اسبق ورزش استان تهران(رضا گلمحمدی) از زمان شیوع کرونا ۱۶هزار نفر از پرسنل مجموعه های ورزشی استان تهران بیکار شده اند گفت: باید به دنبال احصای این آمار از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی و متولیان مربوطه باشیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که بنا به اطلاعیه ستاد ملی کرونا در برخی مشاغل ورزشی فعالیت آنها تا ساعت ۱۸ خواهد شد، آیا نظارت از باشگاه ها توسط بازرسان این نهاد انجام خواهد شد گفت: ما تابع تصمیم گیری ستاد ملی کرونا هستیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به تهیه آیین نامه پروتکل های بهداشتی از طریق وزارت ورزش در کمیسیون ماده ۵ برای باشگاه داران در زمان کرونا اشاره کرد و گفت: این طرح بهداشتی در کمیسیون فرعی ماده ۵ درحال بررسی است که در صورت نهایی شدن در کمیسون اصلی آن، شیوه نامه آن به استانها ابلاغ خواهد شد.

شیوع کرونا از سال گذشته بیش از ۲هزار میلیارد تومان به ورزش استان تهران خسارت وارد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =