۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در این استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ بیمار کرونایی با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ، محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به بیست و یکم آبان ماه ۸۲ تَن در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ۶۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند افزود: در حال حاضر ۵۵۷ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که حال ۱۳۱ تَن از آنها وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: ۱۰ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =