مدافعان سلامت ورامین تجلیل شدند

تهران- ایرنا- بسیجیان، پاسداران و مسوولان ورامین از مدافعان سلامت این شهرستان تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز چهارشنبه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، در بیمارستان شهید مفتح ورامین برگزار شد، از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان با عنوان مدافعان سلامت تقدیر به عمل آمد.

فرمانده سپاه شهرستان ورامین در این مراسم گفت: امروز کشور در مقابله‌ای تمام عیار به بیماری کرونا قرار دارد که در صف مقدم این مقابله، مدافعان سلامتی واقع شده‌اند که خالصانه پا به میدان گذاشته و حتی با نثار جان خویش تلاش دارند تا بیماران ناشی از این ویروس را مداوا کنند.

سرگرد پاسدار سعید تاجیک افزود: با گذشت هشت ماه از شیوع ویروس کرونا، کادر درمانی کشور از جمله‌ بیمارستان‌های شهرستان ورامین خالصانه، مظلوم و در عین حال مقتدرانه وارد میدان شده و ضمن تلاش در پیشگیری از همه گیری این بیماری، در صدد درمان بیماران کرونایی برآمده و توفیقات بسیاری را به دست آورده‌اند.

وی تصرح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به عنوان کمیته پشتیبانی مبارزه با کرونا، تلاش دارد تا در کنار کادر درمانی از آلام ناشی از شیوع این ویروس کاسته و به کمک نیازمندان و آسیب دیدگان این بیماری بشتابد.

تاجیک افزود: امروز در شرایطی که کشور در موج سوم همه‌گیری این بیماری قرار دارد، بر خود لازم دانستیم با حضور در مراکز درمانی، ضمن تقدیر از این تلاش و ایثار، به مردم این امید را القاء کنیم که تمامی مسوولان برای مقابله با بیماری کرونا در کنار هم قرار داشته و تا ریشه کنی این بیماری، دست از تلاش بر نمی‌دارند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب که فرمودند «وقتی کسی ماسک نمی‌زند من از آن پرستاری که در خط مقدم و کادر درمانی که تلاش می‌کند خجالت می‌کشم» اظهار کرد: در کنار متمامی تلاش‌های صورت گرفته از سوی کادر درمان، مسوولان اجرایی، سپاه پاسداران، بسیجیان و گروه‌های جهادی، این خود مردم هستند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند زمینه جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری را فراهم کنند.

فرمانده سپاه ورامین تأکید کرد: تا زمانی که خطر این بیماری جدی گرفته نشده و دستورالعمل‌های بهداشتی به خوبی رعایت نگردد، این بیماری همچنان در کشور جان مردم را با خطر مواجه می‌کند.

در پایان این مراسم از کادر درمانی بیمارستان شهید مفتح تقدیر به عمل آمد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۳۹ نفر از آنها بستری شدند.
لاری با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۹ هزار و ۶۶۴ نفر رسید.
لاری با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون ۵۳۶ هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۵ هزار و ۶۰۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع؛ و دارای دو بیمارستان دولتی شهید مفتح و تأمین اجتماعی شهدای ۱۵ خرداد است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =