۱۹ سازه آبخیزداری در بوشهر احداث می‌شود

بوشهر - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: امسال عملیات اجرایی ۱۹ سازه آبخیزداری در استان بوشهر آغاز می شود.

غلامرضا منتظری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در بندر دیر افزود: ۱۷ میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح‌ها هزینه خواهد شد که تا پایان سال این رقم افزایش خواهد یافت.

وی یادآورشد: در سال گذشته نیز ۱۰۰ سازه آبخیزداری با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان در این استان احداث شد که ۱۶ میلیون متر مکعب ظرفیت استحصال آب دارد و در کنترل سیل و رسوب، فرسایش خاک و پوشش گیاهی تاثیرگذار بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه این استان به دلیل بارندگی رگباری زودگذر، خروج حجم بالای سیلاب، توسعه کشاورزی و صنعت با افت شدید سفره‌های زیرزمینی روبرو است تنها راه جبران این کسری اجرای طرح‌های آبخیزداری است که در چند سال اخیر به این مهم توجه خاصی شده‌است.

وی گفت: به دلیل برداشت بی رویه و نیاز به تقویت سفره‌های زیر زمینی، مطالعه حوضه آبخیزداری آبدان شهرستان دیر در اولویت قراردارد.

منتظری گفت: امسال در منطقه جاشک شهرستان دیر یک سازه آبخیزداری با حجم استحصال ۳۲۰ هزار متر مکعب در سال و با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.

وی در ارتباط با طرح‌های جنگل کاری بیان کرد: در سال جاری ۲۰۰ هکتار نهال کاری، ۱۵۰ هکتار آبیاری و مراقبت و ۱۰۰ هکتار هلالی‌های آبگیر با مدیریت روان آب در استان بوشهر  اجرا می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها