خدمات غربالگری بیماری کرونا در اصفهان رایگان است

اصفهان- ایرنا- رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همه خدماتی که از سوی این مرکز برای غربالگری بیماری کرونا در استان انجام می‌شود، رایگان است و هیچ هزینه‌ای بابت آن بصورت حضوری یا آنلاین دریافت نمی‌شود.

کمال حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز بهداشت اصفهان از ابتدای شیوع بیماری کرونا اقدام به غربالگری مردم در زمینه ابتلا به این بیماری و مراقبت‌های پس از آن کرده که بیشتر آن از طریق تماس تلفنی با خانواده‌ها بوده است.

وی افزود: در این تماس‌ها با پرسیدن سووال‌هایی در باره شرایط جسمانی و سلامت افراد، آموزش‌ها و توصیه‌های لازم به آنها صورت می‌گیرد و در صورت شناسایی موارد مشکوک، راهنمایی‌ها و اقدام‌های ضروری انجام می‌شود.

حیدری با اشاره به انجام تست کرونا در برخی از مراکز منتخب بهداشت برای افراد در گروه‌های پُرخطر مانند بیماران زمینه‌ای یا مادران باردار تاکید کرد: ارائه همه این خدمات رایگان است و هیچگاه از مردم بابت آن یا مراجعه به مراکز بهداشت، مبلغی اخذ نمی‌شود.

وی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر شکایت‌هایی از سوی تعدادی از مردم مطرح شد که عده‌ای سودجو با خانواده‌ها تماس گرفته و با معرفی خود بعنوان نیروهای مرکز بهداشت و به بهانه‌هایی مانند صدور کارت هوشمند بهداشت یا تحویل بسته بهداشتی، از آنها پولی دریافت کرده‌اند.

رییس مرکز بهداشت اصفهان با تاکید به ضرورت هوشیاری مردم در این زمینه، خاطرنشان کرد: مرکز بهداشت و مراجع قضایی در حال رسیدگی به این موضوع و شکایت‌های مطرح شده هستند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند شکایت‌های خود را در باره مباحث مرتبط با بیماری کرونا به سامانه تلفنی ۳۱۱۳ گزارش کنند، گفت: نظارت کامل بر همه گزارش‌های رسیده به این سامانه توسط دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و استانداری اصفهان صورت می‌گیرد.

حیدری با اشاره به اینکه برخی از شکایت‌ها و گزارش‌های دریافتی به سامانه تلفنی ۳۱۱۳ مربوط به نهادهای دیگر غیر از مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است، اضافه کرد: لازم است گزارش‌های مربوط به هر نهاد ابتدا بطور مستقیم به آن ارجاع شود تا مسوولان بتوانند سریعتر و بهتر به موارد مطرح شده رسیدگی کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: سازوکار سامانه ۳۱۱۳ اصفهان در حال اصلاح برای تحقق این امر است اما نظارت لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی و استانداری اصفهان برای چگونگی رسیدگی به شکایت‌های مردمی با قوت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا پایان مهر امسال بیش از ۴۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شده‌اند که از بین آنها بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر جان باختند که تست کرونای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر آنها مثبت و قطعی بوده است.

در زمان حاضر بیش از ۲ هزار بیمار دارای علائم ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون بیش از ۷۱۵ هزار نفر بطور قطعی به کرونا مبتلا شده‌اند که از بین آنها بیش از ۳۹ هزار نفر جان باختند و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =