کشاورزان ذرت کار خوزستانی نگران فروش محصول خود نباشند

اهواز - ایرنا - رییس نمایندگی شرکت توسعه ذرت در خوزستان به کشاورزان ذرت کار خوزستانی اطمینان داد امسال نگران فروش محصول خود نباشند.

محمدقاسمی نژاد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش خصوصی و شرکت توسعه ذرت آمادگی دارد محصول ذرت دانه‌ای را به قیمت توافقی هر کیلوگرم ۴۰هزار ریال با رطوبت ۱۴درصد به صورت نقدی خریداری کند.
وی پیش بینی کرد حدود ۴۵درصد ذرت دانه‌ای خوزستان توسط بخش خصوصی و بقیه توسط شرکت توسعه ذرت به قیمت توافقی خریداری شود.
قاسمی نژاد با بیان اینکه امسال حدود ۳۵۰ هزار تن ذرت دانه‌ای در خوزستان تولید می‌شود گفت: برداشت ذرت دانه‌ای در خوزستان در روزهای آینده به صورت مکانیزه شروع و تا یک ماه ادامه خواهد داشت.
وی گفت: امسال با توجه به مشکلاتی که در واردات ذرت ناشی از تحریم به وجود آمد انتظار این است که همه ذرت تولیدی خوزستان در زمان کوتاهی به قیمت مناسب خریداری شود.
رییس نمایندگی شرکت توسعه ذرت درخوزستان افزود: خرید نقدی ذرت دانه‌ای به گونه‌ای برنامه ریزی شده تا کشاورز، نهاده‌های لازم را برای کشت بعدی شامل گندم ، کلزا و جو تهیه و خریداری کند

خرید یک میلیون تن ذرت علوفه‌ای در خوزستان
قاسمی نژاد گفت: امسال در ۲ فصل بهار و پاییز در مجموع حدود یک میلیون تن ذرت علوفه‌ای در خوزستان برای مصرف دام خریداری شد.
وی قیمت ذرت علوفه‌ای در خوزستان را هر کیلوگرم سه هزار ریال بیان کرد و افزود: بیشتر ذرت علوفه‌ای تولیدی خوزستان بالای سه هزار ریال به صورت نقدی به فروش رفت.

کشت قراردادی ذرت دانه‌ای درخوزستان برای نخستین بار
رییس نمایندگی شرکت توسعه ذرت در خوزستان گفت:بهمن امسال کشت قراردادی ذرت دانه‌ای در خوزستان برای نخستین بار اجرا می‌شود.
قاسمی نژاد با بیان اینکه پس از دانه روغنی کلزا ، این دومین محصول راهبردی است که قرار است امسال به صورت قراردادی در خوزستان اجرایی شود افزود: بر اساس این طرح ، شرکت توسعه ذرت با مشارکت کشاورزان نهاده‌های مورد نیاز را تهیه و محصول نهایی  به قیمت مناسب از کشاورزان ذرت کار به صورت تضمینی خریداری خواهد شد.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۲میلیون تن محصولات زراعی ، باغی ، دام ، شیلات و عسل رتبه نخست کشوری را دارد.
استان خوزستان به تنهایی ۳۵ درصد ذرت دانه‌ای کشور را تولید می‌کند. از ذرت به عنوان "سلطان غلات" که مصرف انسانی و دامی دارد نام برده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =