کرونا، دانشجویان بین المللی علوم پزشکی تهران را افزایش داد

تهران- ایرنا- معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام پذیرش ۱۷۴ دانشجوی بین المللی در سال تحصیلی جدید، از افزایش پذیرش این دسته دانشجویان در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی باعث افزایش تمایل دانشجویان بین المللی به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران شده است. این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰، ۱۷۴ دانشجوی بین المللی پذیرش کرده است.

بر اساس گزارش معاونت بین الملل این دانشگاه، بیشترین اقبال دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی بوده است که بر این اساس ۶۸ نفر در این رشته پذیرش شده اند و در سایر رشته های مقطع Undergraduate به ترتیب در دندانپزشکی ۲۹ نفر، داروسازی ۱۶ نفر و پیراپزشکی ۵ نفر که با مجموع ۱۱۸ دانشجو در سال تحصیلی جدید، تحصیل خود را آغاز می کنند.

همچنین در مقطع  Postgraduate در مقاطع ارشد ۳۹ نفر، ۱۳ نفر در مقطع  PhD، دستیاری پزشکی و فلوشیپ ۴ نفر با مجموع ۵۶ نفر پذیرش در دانشگاه پذیرش شده اند. از این رو، مجموع پذیرش معاونت بین الملل به ۱۷۴ دانشجوی جدیدالورود رسید.

معاونت بین الملل در پایان افزایش پذیرش کم سابقه دانشجوی خارجی را نتیجه تلاش تیمی ارکان اصلی حوزه بین الملل و آموزش دانشگاه دانست.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی تهران در تازه ترین اطلاعیه خود در باره پذیرفته شدگان سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی نیز اعلام کرد: پذیرفته شدگان لازم است از تاریخ ۲۱ آبان تا یکم آذر برای ثبت نام اینترنی و تکمیل و اسکن فرم ها و مدارک ثبت نامی به نشانی سایت https://sipad.tums.ac.ir/Hermes.html?param=stdnew مراجعه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: به دلیل تداخل ثبت نام از پذیرفته شدگان سایر مقاطع، بازه زمانی اعلام شده تمدید نمی شود و کسانی که موفق به تکمیل مدارک و تائید نهایی ثبت نام نشوند به هیچ وجه به گروه های آموزشی برای شروع دوره معرفی نمی شوند. ثبت نام نکردن نیز به منزله انصراف تلقی شده و جهت معرفی جایگزین به وزارتخانه اعلام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =