نبود کمربندی از مشکلات اصلی شهر کاشمر است

مشهد- ایرنا- شهردار کاشمر یکی از مشکلات این شهر را نداشتن کنارگذر برای عبور ماشین‌های سنگین عنوان کرد و گفت: گرچه متولی مستقیم احداث کنارگذر، وزارت راه و شهرسازی است اما کمربندیها معمولا با مشارکت شهرداریها و اداره های راه و شهرسازی ساخته می‌شوند.

جعفر سلیمانی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: هم‌زمان با احداث باند اول جاده کاشمر به شادمهر، پروژه کنارگذر مطالعه با لحاظ کردن اصلاحات لازم تصویب ‌شده که از میدان فرودگاه تا دانشگاه آزاد کاشمر است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عبور خودروهای سنگین از داخل شهر صورت می‌گیرد و در بلوار معلم کاشمر مشکلات زیادی در عبور و مرور را شاهد هستیم.

شهردار کاشمر گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا برای جلوگیری از شیوع این ویروس اقدامات مختلفی انجام دادیم. به‌عنوان مثال در ماه محرم بیش از ۲۰ هزار ماسک تأمین و توزیع شد و حتی با وجود تعطیلی جمعه‌بازار، نسبت به جا به جایی جمعه‌بازار و فعال‌سازی آن اقدام کردیم تا فعالیت‌ها دوباره از سر گرفته شود و به مکانی مناسب‌تر با ظرفیت بیشتر منتقل شد هرچند بحران اخیر دوباره  باعث تعطیلی آن شد.

سلیمانی با بیان این‏که یکی از موضوعات مهم در دوران کرونا، کارتُن‌خواب‌های شهری هستند افزود: آمار کارتُن‌خواب‌ها بیش از ۷۰ نفر است درصورتی‌ که اکنون هیچ فرد یا نهادی پای‌کار نیست و ما در ساماندهی آنها تنها مانده‌ایم و شهرداری روزانه تا ۵۰۰ هزار تومان در این خصوص هزینه کرده است و هزینه بعضی ماه‌های شهرداری در این زمینه ۱۵ میلیون تومان بوده است.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =