تاکید استاندار گیلان بر تهیه بانک اطلاعاتی فرصتهای سرمایه گذاری

رشت-ایرنا- استاندار گیلان بر ضرورت تکمیل بخش اول اطلس سرمایه‌گذاری استان تا پایان امسال و نیز تهیه بانک اطلاعاتی دقیقی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گیلان تأکید کرد .

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع پیش ‌از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه ستاد استانی حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی استان با بیان این که  به طول انجامیدن صدور موافقت نامه ها و مجوز از سوی دستگاه های اجرایی را از مشکلاتی است که تاخیر در اجرای پروژه ها را به دنبال دارد خاطرنشان کرد:  تشکیل ستاد حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گامی در جهت تسریع و تسهیل سرمایه گذاری است.

وی فعال‌تر شدن کارگروه سرمایه گذاری و توسعه فضای کسب و کار را مورد تأکید قرار داد و گفت: دستگاه ها مکلفند حداکثر ظرف ۳۰ روز پاسخ قطعی، شفاف و مستدل خود را به کارگروه ارائه کنند و عدم ارائه پاسخ می تواند جواب مثبت تلقی شود.

نماینده عالی دولت در  گیلان افزود: انتظار دارم مدیران دستگاه های اجرایی با سرمایه گذاران با احترام برخورد نموده و شخصا برای آنان وقت بگذارند.

وی بهره گیری از ظرفیت گیلانیان مقیم خارج از کشور برای توسعه استان و سرمایه گذاری را از دیگر مواردی دانست که باید برای آن برنامه ریزی شود.

استاندار گیلان  تسریع در ارائه خدمات مرتبط با رفع موانع تولید و تسهیل سرمایه گذاری را از انتظارات خود از بانک های استان عنوان و اضافه کرد: تشکیل کمیته شناسایی و رفع مقررات مخل سرمایه گذاری ، اقدامی مهم است و باید چالش ها و عوامل موثر در تاخیر اجرای سیاست های توسعه سرمایه گذاری استان شناسایی شود.

زارع متذکر شد: شتاب بخشیدن به رشد اقتصاد ملی، افزایش رقابت‌پذیری در اقتصاد ملی، آماده‌سازی بنگاه‌های داخلی جهت مواجهه هوشمندانه با قواعد تجارت جهانی، توسعه سرمایه انسانی و متخصص و توسعه و ارتقاء استانداردهای ملی بخشی از اهداف قانون اجرای سیاست‌های کلی این اصل است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار دارم مدیران برای سرمایه‌گذاران، وقت بگذارند و کارگروه سرمایه‌گذاری و توسعه فضای کسب‌و کار، فعال‌تر شود.

وی با تاکید بر لزوم اجرای اقدامات اثربخش در حوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی تصریح کرد: با وجود چالش های موجود در این بخش، لازم است به پتانسیل‌های هر نقطه از کشور و استان و راهکارهای بهره وری از آن در مسیر توسعه توجهی جدی شود.

 زارع با اشاره به توانمندی های گیلان در حوزه های کشاورزی، صنعت و گردشگری یادآور شد: علاوه بر اینها، استان از نیروی انسانی ماهر و متخصص برخوردار است و باید توجه به تمامی این ارکان برای تحقق توسعه صورت گیرد.

وی ، ایران را در مقایسه با بسیاری از کشورها دارای ظرفیت بالایی خواند و  تصریح کرد: در مسیر تحقق پویایی اقتصادی باید به محدودیت و استعدادها در کنار هم توجه شود و برای اتخاذ سیاست ها و راهبردهای اجرایی در این راه ، شناخت دقیقی از هر دو مولفه داشت.

استاندار گیلان با یادآوری تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم توجه به رونق و جهش تولید، سرمایه گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دولت نیز اهتمام ویژه ای دارد تا با استفاده از ظرفیت های موجود ، توسعه اقتصادی را محقق کند.

در این جلسه رسیدگی به مشکلات مربوط به ۱۱ طرح سرمایه گذاری استان از سوی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ارائه و نیز گزارشی در خصوص مرکز خدمات سرمایه گذاری، برنامه های پیشنهادی و نیز اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه گذاری خارجی توسط مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان بیان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =