اهدا کتاب؛سرفصل هفته کتاب کانون پرورش فکری هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- کارشناس مسوول فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان اهدا کتاب به مراکز فرهنگی و هنری و باشگاه‌های کتابخوانی روستایی را شاخص‌ترین برنامه هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد.

نعیم اسدی عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با هدف ترویج کتاب‌خوانی تخصصی و حمایت از باشگاه‌های کتابخوانی روستایی ۵۰۰ جلد کتاب در بخش کودک و نوجوان به کتابخانه کلودنگ کتاب روستای دمشهر میناب اختصاص یافته است.

وی در این رابطه به رونمایی از کتاب‌های طرح تمیم کانون در هفته گذشته به منظور تجهیز کتابخانه‌های کانون با کتاب‌های سایر ناشران برگزیده اشاره کرد و بیان داشت: اهدای کتاب به اعضای فعال بخش مکاتبه‌ای در روستاهای سرخون، ایسین، گچین، دوربنی قشم نیز در همین راستا انجام شده است.

کارشناس مسوول فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ اهدای کتاب کیوسک اهدای کتاب با مشارکت شهرداری بندرعباس و شهر دوستدار کودک راه‌اندازی شده است.

اسدی، برگزاری مسابقه عکس کتاب دوست داشتنی من و معرفی و تقدیر دو نفر از مربیان فعال حوزه توسعه و ترویج کتاب‌خوانی کانون به انجمن کتابداران منطقه جنوب و برگزاری پویش فصل کتاب با هدف اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور به صورت مجازی از دیگر برنامه‌های این هفته کتاب است.

وی گفت: ویژه‌برنامه نقد دوپنجره با حضور افسانه شعبان‌نژاد در بخش شعر و فرهاد حسن‌زاده در بخش رمان در روزهای ۲۵ و ۲۸ آبان به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این مسوول در حوزه فرهنگی، راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی با هدف شناسایی جایگاه کتاب در میان خانواده‌ها با دعوت از مربیان، کارشناسان و فعالان حوزه کتاب و تولید و انتشار پادکست‌هایی با موضوع کتاب و هم‌چنین حضور کارشناسان کانون در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با محوریت ترویج کتابخوانی را بخش دیگری از برنامه‌های امسال هفته کتاب و کتاب‌خوانی اعلام کرد.

اسدی افزود: همچنین در راستای حمایت از نویسندگان کتاب استان با مشارکت اداره کل ارشاد استان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری "مهرواره معرفی کتاب برموج دانایی" به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

به گفته وی، این مهرواره استانی با عنوان "برموج دانایی" و با شعار "خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد" ویژه کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و نویسندگان کتاب برگزار می‌شود که فراخوان آن به تمامی مراکز فرهنگی و هنری استان اعلام شده است.

در سال ۱۳۷۲ خورشیدی ۲۴  آبان به عنوان روز کتاب و کتاب‌خوانی تعیین شد. در سال‌های گذشته هفته پایانی آبان ماه، هفته کتاب نام‌گذاری شده است.

نخستین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی ماه سال ۱۳۷۲ با پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برگزار شد.

۲۴ تا ۳۰ آبان به عنوان هفته کتاب نام‌گذاری شده و شعار هفته امسال «دانایی، مانایی» تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =