۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84107123
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ نفر بر اثر کرونا در استان مرکزی جان باختند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۱۵ نفر از ظهر دیروز تا امروز (چهارشنبه) بر اثر بیماری کووید- ۱۹ در استان مرکزی جان باختند.

دکتر سید «محمد جمالیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: شمار جان باختگان از ویروس کرونا در استان مرکزی تاکنون به یک‌هزار و ۴۷ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: ۳۱۶مورد جدید ابتلا بر اساس نتایج آزمایشگاهی شناسایی در ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شد و مجموع تعداد مبتلایان به ۲۷ هزار و ۳۳۸ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: از تعداد مبتلایان جدید شناسایی شده در این استان، ۵۳ نفر در بیمارستان‌های بستری شده‌اند که درمان‌های تخصصی برای آنها آغاز شده است.

دکتر جمالیان اظهار داشت: ۲۶۳ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کرده و این افراد باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش خود و درمان نهایی، در منزل قرنطینه باشند.

بر اساس اعلام «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته،  ۱۱هزار و ۷۸۰ مورد جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده و در این مدت ۴۶۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

مجموع بیماران مبتلا به ویروس کرونا تاکنون در کشور به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر و مجموع جان باختگان به ۳۹ هزار و ۶۶۴ نفر رسیده است.

نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در استان مرکزی، اول اسفندماه پارسال پس از قم در اراک به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =