رییس دانشگاه فردوسی مشهد: مهارت‌آموزی مزیت این دانشگاه است

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مزیت این دانشگاه بزرگ در این است که ظرفیت فراوانی برای آموزش مهارت‌ به دانشجویان و دانش‌آموختگانش دارد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد کافی در پیام تصویری خود خطاب به دانشجویان نو ورود این دانشگاه افزود: ظرفیت و زمینه پیشرفت در این دانشگاه بسیار مهیاست و تعداد زیادی از وزیران، مدیران موفق و  اشخاص با نفوذ جامعه، از میان دانش‌آموختگان این دانشگاه بوده‌اند.

او ادامه داد: دانشگاه‌های امروز تلاش می کنند تا علاوه بر آموزش، موضوع پژوهش و فناوری را نیز در کنار آموزش مد نظر قرار دهند تا مهارت و اشتغال پذیری دانش آموختگانشان افزایش یابد و پس از فراغت از تحصیل در حوزه کسب و کار موفق باشند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به ۱۲۰ هزار دانش‌آموخته این دانشگاه گفت: این افراد در سطوح مختلف و در گرایش‌های مختلف دانشگاهی  توانسته اند مدارج علمی را طی کنند و اکنون فرزندان برومند این دانشگاه تلاش دارند تا در مسیر حل مشکلات جامعه و مردم حرکت کنند.

کافی به برگزاری غیر حضوری جشن دانشجویان نو ورود اشاره و بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت دانشجویان، آیین ورود و همچنین آغاز تحصیلات دانشجویان در این دانشگاه به صورت غیر حضوری و الکترونیکی برگزار شد و تمام تلاش برای آموزش به دانشجویان به کار خواهد رفت.

در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تعداد ۶ هزار و ۳۵۷ نفر از داوطلبان رشته‌های آموزشی در آزمون‌های ورودی به مقاطع مختلف دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شدند.

دانشگاه فردوسی مشهد با ۷۱ سال قدمت یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های کشور و یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان  است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =