اجرای مصوبات شورای اطلاع رسانی قزوین ضروری است

قزوین – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: اجرای مصوبات شورای اطلاع رسانی استان در دستگاه‌ها و ادارات ضروری است، در غیر این صورت، برگزاری جلسات و کارشناسی‌های انجام شده در این زمینه بدون اثر می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان قزوین، افزود: طی هفته‌های گذشته، موارد خاصی در حوزه رسانه استان به وقوع پیوست که رفع آنها نیازمند آسیب شناسی از مصوبات این شورا و بررسی نحوه عملیاتی کردن آنها است.

وی اضافه کرد: جلسات شورای اطلاع رسانی استان باید خروجی ملموس داشته باشد و نتایج آن به وضوح در جامعه رسانه استان مشاهده شود.

این مسوول افزود: بسیاری از اقدامات و ساماندهی‌ها در عرصه رسانه استان انجام شده است ولی هنوز نواقصی در این زمینه مشاهده می‎شود که مشکلاتی را به وجود آورده است.

اسماعیلی گفت: اگر موضوعی در شورای اطلاع رسانی استان به تصویب می‌رسد همه دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند در غیر این صورت جلسات و کارشناسی‌های صورت گرفته، بدون اثر می‎شود که خوب نیست.

وی با اشاره به مصوبات قبلی شورای اطلاع رسانی استان، افزود: یکی از این مصوبات، موضوع برخورد با بداخلاقی‌ها از جمله رعایت نشدن حق تالیف خبر و کپی کردن تولیدات خبری بود که قرار شد برای نحوه برخورد با این گونه بداخلاقی‌ها خانه مطبوعات استان پیشنهادهایی را ارایه بدهد و طرحی را برای نحوه کیفی کردن تولیدات خبری مطرح کند.

اسماعیلی گفت: معرفی سخنگو برای هر دستگاه نیز یک مصوبه دیگر این شورا بود که هنوز هیچ برون دادی از این موضوع نداشته ایم.

وی اضافه کرد: برای توزیع آگهی‌های دولتی از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز نامه نگاری‌های لازم صورت گرفته است ولی شهرداری‌های استان علیرغم این مکاتبات هنوز به صورت مستقیم با رسانه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند که باید برای آن چاره اندیشی شود.

اسماعیلی با اشاره به دیگر مصوبات بر زمین مانده شورا، افزود: پایش رسانه‌ها و خبرنگاران، ارتقای سواد رسانه‌ای مدیران استان و تجلیل از دستگاه‌های برتر در حوزه اطلاع رسانی از جمله این مصوبات هستند.

وی افزود:برای پیگیری این مصوبات باید یک کمیته متشکل از خانه مطبوعات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج رسانه تشکیل شود و ضمن رسیدگی به این مصوبات برای موضوع بداخلاقی‌ها، ارزیابی رسانه‌ها و پایش خبرنگاران تصمیم گیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =