مشکل مسکن طلاب کهگیلویه و بویراحمد بررسی می شود 

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکل مسکن طلاب این استان به زودی در نشستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج بررسی و پیگیری می شود. 

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین علی جعفری مهر مدیرکل مرکز خدمات حوزه های  علمیه  کهگیلویه و بویراحمد  در یاسوج اظهار داشت: همکاری و تعامل مطلوبی بین مدیران اجرایی و نهادهای دولتی این استان وجود دارد. 

وی افزود: باید از این ظرفیت مهم برای کاهش یا رفع هر چه بیشتر مشکلات حوزه های علمیه و طلاب کهگیلویه و بویراحمد استفاده بهینه  کرد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش و جایگاه ارزنده طلاب در ترویج امور مذهبی و مسائل فرهنگی، بیان کرد: بمنظور رفع دغدغه  و مشکل مسکن برخی از طلاب این استان برنامه ریزی و سیاستگذاری لازم در دستور کار قرار می گیرد. 

کلانتری عنوان کرد: هفته آینده نشست شورای مسکن طلاب کهگیلویه و بویراحمد با هدف بررسی و پیگیری مشکل مسکن آنان در دفتر  نماینده  ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج برگزار خواهد شد.  

وی مشارکت همه جانبه متولیان امر برای ساماندهی و رفع هر چه سریعتر نیازهای طلاب کهگیلویه و بویراحمد از جمله مسکن را ضروری  دانست. 

کلانتری ابراز داشت: اقدام ها، رایزنی ها و مکاتبه های لازم در زمینه تسهیلات مسکن طلاب کهگیلویه و بویراحمد نیز در آینده ای نزدیک  انجام می شود. 

مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از مشکلات اساسی طلاب این استان به ویژه در شهر یاسوج  نداشتن  مسکن است. 

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد جعفری مهر اظهار داشت: افزون بر ۷۰ درصد طلاب کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکل مسکن هستند.  

وی افزود: رفع این مشکل مهم نیازمند تدبیر و همت هر چه بیشتر استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دستگاه های اجرایی مربوطه است. 

حجت الاسلام و المسلمین جعفری مهر بیان کرد: درخواست می شود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستورات لازم برای پرداخت تسهیلات مسکن به برخی طلاب این استان و کمک اعتباری برای تکمیل ساختمان مرکز خدمات حوزه های علمیه استان واقع در شهر یاسوج را صادر  کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =