قرارگاه شهید سلیمانی در کاشمر برای مقابله با کرونا فعال شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: با توجه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب قرارگاه مردمی و عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی در کاشمر برای مقابله با کرونا فعالیت خود را آغاز کرد.

حجت‌الاسلام محمدحسین صداقتی روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: قرارگاه مردمی و عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی در پنج کارگروه و ۱۴ محور طی مدت ۱۴ روز فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: قانع‌سازی مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از اهداف مهم این قرارگاه است و  اگر مردم و خیرین و امامان جماعت، هیات‎های مذهبی، اساتید قرآن، مداحان و معتمدین پای کار بیایند به طور قطع وضعیت بهتر خواهد شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: به خاطر شیوع ویروس کرونا وضعیت شهرستان کاشمر سیاه اعلام شده و ظرفیت بیمارستان شهید مدرس هم تکمیل شده است و برخی در سطح جامعه یا کرونا را باور ندارند و یا آن ‌قدر گرفتاری و مشکلات دارند که نمی‌توانند نکات لازم را رعایت کنند.

صداقتی افزود: چون بسیاری از مردم در مراکز شلوغ رفت و آمد دارند به همین جهت تا زمانی که ویروس کرونا را باور نکنند و همراهی نکنند وضعیت بهتر نخواهد شد.

وی ادامه داد: در این راستا کاشمر به ۵۲ محله تقسیم شده است و در هر محله گروه‌های جهادی از بخش‌های مختلف فرا خوانده می‌شوند و کمک‌های لازم صورت خواهد گرفت، همچنین در تمامی روستاها همانند  شهر کاشمر قرارگاه مردمی و عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت خواهد داشت.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این قرارگاه، مردمی باشد و به طور قطع اگر این‌گونه باشد اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

در پایان مراسم از محل دفتر قرارگاه مردمی و عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی بازدید شد.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =