فوتی‌های روزانه کرونا در خراسان جنوبی به ۱۸ نفر رسید

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خراسان جنوبی جان خود را از دست دادند و ۱۵ بیمار بستری هم بدحال هستند.

کامبیز مهدی‌زاده روز چهارشنبه درباره آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: از فوتی‌های جدید هفت نفر در شهرستان بیرجند، چهار نفر شهرستان قاینات، سه نفر شهرستان طبس و در شهرستان‌های فردوس، زیرکوه، سربیشه و سرایان هر کدام یک بیمار بودند.

وی گفت: با ثبت ۱۸ مورد فوتی جدید در شبانه‌روز گذشته مجموع جان باختگان بر اثر کرونا در استان خراسان جنوبی به ۴۲۲ نفر رسید.

وی افزود: ۲۸۹ آزمایش جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده که از این تعداد نمونه، ۲۲۳ بیمار مثبت جدید شناسایی شده و شامل ۶۲ بیمار بستری در بیمارستان و ۱۶۱ مورد نمونه‌گیری سرپایی بوده است.

رییس مرکز بهداشت استان خراسان جنوبی گفت: از این تعداد بیشترین مبتلایان شناسایی شده در شهرستان بیرجند با ۱۱۴ بیمار است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری و از این تعداد ۳۲۷ نفر به طور قطعی مبتلا به کرونا هستند.

مهدی‌زاده افزود: ۴۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و وضعیت ۱۵ بیمار بستری هم مناسب نیست.

تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی از مهر ماه امسال تاکنون همچنان صعودی است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، نزدیک ۲ ماه است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گفته مسوولان استان برگزاری مراسم و تجمعات خانوادگی، ترددهای درون استانی، فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش قابل توجهی داشته است.  

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا این هفته ۲ بار تشکیل جلسه داد و محدودیت‌های جدید را برای کنترل کرونا تصویب کرد.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی که روز پنجشنبه ۱۵ آبان ماه منتشر شد، ۶ شهرستان این استان در شرایط بحرانی (مشکی) قرار دارند، چهار شهرستان این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند و یک شهرستان هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =