مانور پایداری شبکه و خدمات مخابراتی در خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل مخابرات منطقه خوزستان گفت: مانورهای متعدد پدافندغیرعامل در حوزه های مختلف مخابراتی به منظور بررسی پایداری شبکه و خدمات مخابراتی خوزستان در چند روز گذشته انجام گرفت.

رحیم فلاح زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این مانورها شامل رفع قطعی ارتباط فیبر نوری شهرستان‌های باغملک - هفتکل و برقراری ارتباطات و پایداری شبکه، آزمایش عملکرد مسیرهای موجود در شبکه انتقال شهرستان‌های خرمشهر و آبادان با قطع کردن دستی فیبر مسیر آبادان و خرمشهر و استفاده از مسیر رینگ جایگزین و مسیرهای پیش بینی شده، بدون قطعی و با پایداری شبکه ارتباطی بوده است.

وی گفت: همچنین در حوزه درون شهری، ارتباط مرکز شهید رجایی شهرستان اهواز قطع و پس از ۳۰ ثانیه ارتباط سوییچ مرکز شهید رجایی از مسیر آلترناتیو مرکز ولیعصر (عج) برقرار شد.

ایجاد مسیرهای جایگزین برای جلوگیری از قطعی ارتباط

فلاح زاده با بیان اینکه سیستم‌های تغذیه نیرو در مراکز مخابراتی خوزستان ایجاد شده بیان کرد: در این سیستم‌های جایگزین باتری و دیزل ژنراتور قرار داده شده تا در صورت قطعی به صورت اتوماتیک شبکه وصل شود و در این فاصله زمانی، مشترکان متوجه قطعی نخواهند شد و ضمن بهره‌مندی شهروندان از پایداری شبکه، ارتباط بدون هیچ وقفه‌ای تداوم می‌یابد.

مدیرکل مخابرات منطقه خوزستان با اشاره به اینکه تقویت توان راهبردی از اصول پدافند غیرعامل است افزود: باید برای حفظ پایداری در مخابرات از این اصول استفاده شود؛ با توجه به ضرورت پایداری ارتباط مخابراتی در مواقع حساس و بحرانی، مخابرات منطقه خوزستان با در نظر گرفتن مسیرهای جایگزین برای زمان بحران و قطع ارتباط مخابراتی، خطرپذیری قطعی ارتباط و مشکلات پیش بینینشده، با برنامه ریزی کارشناسی راه حل جبرانی برای پایداری شبکه و خدمات مخابراتی در نظر گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =