دانش آموزان هرمزگان پادری هوشمند اختراع کردند

بندرعباس- ایرنا- «سپهر دهقانی» و «محمدرهام زارعی» ۲ دانش آموزان هرمزگانی و عضو فعال پژوهش سرای دانش آموزی شهید اصغر قاسمی ناحیه یک بندرعباس موفق به اختراع پادری هوشمند خشک کننده و ضدعفونی کننده پا شدند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان، این دانش آموزان پایه پنجم دبستان پسرانه غیر دولتی سما (شعبه یک) ناحیه یک بندرعباس هستند کهاختراع خود را به ثبت ملی رساندند.
مدیر دبستان سما در خصوص اختراع این دانش آموزان گفت: این پادری در ورودی منازل، خروجی حمام و دستشویی و هر جای دیگری که امکان وارد یا خارج شدن افراد با پاهای خیس وجود دارد مانند استخرها، پلاژها، باشگاه ها و غیره قرار می‌گیرد. 
اسحاق زارعی با اعلام این خبر افزود: خشک و ضد عفونی کردن پاها یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از انتقال آلودگی به پاها و فرش و موکت است.
 معلم راهنمای این ۲ مخترع نوجوان بندرعباسی نیز عنوان کرد: یکی دیگر از دلایل استفاده و ساخت این اختراع، زدودن نجاست و کثیفی موجود در پاهای افراد بعد از خارج شدن از توالت ها است که با خشک شدن پاها در ابتدای ورود دیگر هیچ کثیفی به مکان‌های دیگر منتقل نمی‌شود.
بابک دهقانی ادامه داد: پس از حمام، باید پاها و فاصله میان انگشتان پا به‌طور کامل خشک شود؛ چون پس از شستن پا، اغلب رطوبت میان انگشتان پا باقی می‌ماند که زمینه‌ساز پرورش قارچ‎هایی در محیط می‌شود که بیماری‌زا هستند.
اثر علمی پژوهشی یادشده در آبان ماه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با راهنمایی معاون پرورشی و پژوهشی بابک دهقانی فعالیت خود را آغاز نمود و پس از مشورت با مدیریت و مهندسان پارک علم و فناوری و مرکز رشد و فناوری هرمزگان به رشته تحریر در آمد وسپس بعد از نقشه‌های فنی و اصلاحات انجام شده، گواهی ثبت اختراع را دریافت نمودند.

۲۲ منطقه آموزشی استان هرمزگان دارای پژوهش‌سرای دانش آموزی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =