فرماندار آستارا: علائم راهنمایی و رانندگی در معابر شهری تکمیل شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: تعداد علائم و هشدارهای راهنمایی و رانندگی در شهرهای آستارا و لوندویل کم است و دستگاه‌های متولی، با توجه به حجم ترددها، تابلوهای مورد نیاز را تامین و نصب کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک در فرمانداری آستارا گفت: مردم از چاله ‌های معابر شهری که سبب ترافیک نیز می شود، گلایه مند هستند و این مشکل باید در کمترین زمان توسط شهرداری ها برطرف شود.

وی ادامه داد: راهداری با نصب سرعت کاه در کمربندی آستارا - اردبیل زمینه کاهش تصادفات را فراهم کند و آموزش و پرورش با مشارکت دانش آموزان و با استفاده از سامانه شاد، فرهنگ ترافیک و رانندگی صحیح را ترویج کند.

وی با اشاره به پیش بینی ۱۲۰ میلیمتر بارش برای شهرستان آستارا در روزهای آینده، گفت: تمهیدات لازم برای مواقع بحرانی اندیشیده شده و دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی و آمادگی کامل، به استقبال بارش های پاییزی بروند.

رئیس پلیس راهور آستارا هم در این جلسه گفت: نبود سرعت کاه در بلوار جانبازان و سفیر امید در ماه های قبل سبب تصادف فوتی و ۳ تصادف سنگین شده و شهرداری در نصب سرعت کاه همکاری کند.

سرهنگ جهانبخش بی‌ نیاز بیان کرد: متأسفانه نبود تابلوهای محدودیت سرعت در برخی خیابان های شهر باعث افزایش سرعت رانندگان و تصادفات جرحی و فوتی می شود.

توحید کرم زاده بخشدار لوندویل هم ساماندهی خودروهای مسافربری مسیر آبشار لاتون را خواستار شد و گفت: با اخذ مدارک معتبر و ساماندهی این رانندگان، می ‌توان جلوی تخلفات و حوادث دیگر را گرفت.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و از ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه برخوردار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =