ترخیص یک میلیون تن کالای اساسی و ضروری

تهران- ایرنا- معاون فنی و گمرکی با اشاره به مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گفت: از ۱۹ تا ۲۰ آبان ماه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی و ضروری از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از گمرک، «مهرداد جمالی ارونقی» افزود: مواد اولیه تولید، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی، تجهیزات صنعتی،‌ کالاهای واسطه‌ای، اقلام مربوط به پروژه‌های راهبردی و تولیدی از جمله کالاهایی است که با همکاری شبانه روزی ترخیص شده اند.

وی افزود: ترخیص اقلام ضروری ادامه دارد و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع، این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت ها در بازار شود.

به گزارش ایرنا، ماه‌های گذشته اعلام شده بود که نزدیک به هشت میلیون تن کالا در گمرک و بنادر کشور دپو شده است که از این میزان، بیش سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی و برابر همین میزان کالای غیر اساسی است و ۸۰ درصد این اقلام مربوط به نهادهای تولیدی و پروژه های راهبردی است.
همچنین روز گذشته «روح اله لطیفی» سخنگوی گمرک نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به‌شرط هماهنگی همه دستگاه‌های مربوطه، طی دو هفته آینده ۵۰ تا ۷۰ درصد معادل چهار یا پنج میلیون تن کالای اساسی و ضروری غیر اساسی ترخیص می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =