مصرف مایعات و میوه در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است

یزد- ایرنا- یک کارشناس غذا گفت: مصرف میوه و مایعات در تقویت سیستم ایمنی نقش بسیار مهمی دارد و بهترین روش مقابله با کرونا تقویت سیستم ایمنی با مصرف غذای های مغذی و مکمل ها است.

حسین زارع بیدکی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در شرایطی که واکسن و داروی اختصاصی جهت پیشگیری و درمان کرونا وجود ندارد با تقویت سیستم‌ ایمنی بدن شانس قرار گرفتن در گروه مبتلایان کرونا بدون علامت و یا با علامت خفیف  افزایش می یابد.

 کارشناس مواد غذایی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه پاندمی کرونا در کشور ما به سرعت در حال گسترش است تصریح کرد:  یکی از موثر ترین روش های مقابله با این بیماری در زمان نبود واکسن و داروی اختصاصی تقویت سیستم ایمنی بدن است.

 زارع بیدکی اظهار داشت: بدون شک تقویت سیستم ایمنی می تواند افراد را در گروهی که مبتلا نمی‌شوند و یا در صورت ابتلا علائم و عوارضی خفیف و جزیی دارد قرار دهد.

وی یاداور شد: بدون شک داشتن یک برنامه غذایی مناسب و مصرف مکملهای غذایی شامل ویتامین E، قرص روی، اسید چرب امگا۳، آهن، منیزیم، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین D، فولیک اسید، ویتامین های B۶ و B۱۲، پری بیوتیک‌ها و پروبیوتیک‌ها به صورتی که تامین کننده کامل نیاز های بدن باشد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال ابتلا شده همچنین روند بهبودی را در افراد مبتلا تسریع خواهد کرد.

زارع بیدکی گفت: پس از بهبودی نیز داشتن رژیم غذایی مناسب نقش به سزایی در کوتاه شدن دوره نقاهت و کاهش مشکلات پس از بیماری مثل نقص در حس بویایی می شود.
 وی افزود: سیستم ایمنی بدن انسان جهت عملکرد مناسب به انتی اکسیدان ها و مواد مغذی نیاز دارد نقش این مواد در تقویت سیستم ایمنی غیر قابل انکار است.

 این کارشناس گفت: مواد مغذی در دو دسته ماکرونوترینت ها شامل پروتئین کربوهیدرات چربی و میکرونوترینت ها شامل ویتامین ها و عناصر معدنی می‌باشد قرار می گیرند.

زارع بیدکی اظهار داشت:  برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن در بیماری کرونا اولویت با گوشت سفید تخم مرغ، لبنیات و حبوبات است گوشت قرمز به علت داشتن یک نوع اسید آمینه می تواند التهاب در بدن شخص بیمار ایجاد نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه مصرف میوه و مایعات در تقویت سیستم ایمنی نقش بسیار مهمی دارد افزود: اب مواد مضر ناشی از فعالیت عوامل بیماری زا را در خود حل و از بدن دفع می کند.

کارشناس مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شخص مبتلا نباید منتظر تشنه شدن بماند،  البته محلول های حاوی اب مانند سوپ و اب میوه طبیعی و نیز حتی نقشی مهم تر از اب برای رفع عوارض بیماری دارند.

زارع بیدکی گفت:  رنگ غیر شفاف ادرار دلیلی بر کمبود اب در بدن بیمار می باشد لذا بیمار نباید برای صرف مایعات منتظر تشنه شدن بمان.

وی افزود: جهت تامین نیاز بدن به مواد مغذی لازم است رژیم غذایی مناسب و متنوع به دقت رعایت گردد معمولا هر ماده غذای مناسب می تواند بعضی از نیاز های بدن را تامین نماید.

وی ادامه داد:  مصرف دمنوش ها با عسل و شکر که حاوی قند ساده هستن در بیماری کرونا می تواند مشکل ساز باشد و هیچ پژوهشی تا کنون اثر مثبت دمنوش ها را ثابت نکرده است.

زارع بیدکی گفت:  مصرف میوه، سبزی و رعایت تنوع غذایی  به صورت منظم سیستم ایمنی بیمار را تقویت کرده لذا مصرف حداقل ۵۰۰ گرم میوه و سبزی به صورت روزانه همچنین گوشت بدون چربی جگر  تخم مرغ مغزیجات حبوبات  کلم بروکلی اسفناج هویج دلمه کدو حلوایی گوجه فرنگی مرکبات نقش به سزایی در تقویت سیستم ایمنی داشته و روند بهبودی را تسهیل خواهد نمود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =