اقدامات سختگیرانه در انتظار واحدهای صنفی متخلف است

زنجان - ایرنا - فرماندار زنجان گفت: شهر زنجان به لحاظ وضعیت کرونا در لیست سیاه قرار گرفته است و با توجه به ممنوعیت فعالیت مشاغل غیرضرور از ۲۰ آبان نظارت‌ها سختگیرانه خواهد بود و طبق تصمیم‌گیری‌ها در صورت بی‌توجهی، قطعی برق، پلمب و ابطال پروانه در راه است.

رضا عسگری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه شماری از اصناف زنجانی در همراهی کادر درمان و توجه به سلامت عموم مردود شدند و آنگونه که باید و شاید در اجرای طرح ممنوعیت فعالیت مشاغل همراهی لازم را نکردند.

وی اضافه کرد: انتظار بر این است که اصناف شهر به اجرای این طرح که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده همکاری های لازم را داشته باشند و این در حالی است که شرایط زنجان به لحاظ کرونا خوب نیست، چرا که هر روز بر تعداد مبتلایان و حتی فوتی های ناشی از این ویروس در استان افزوده می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس با توجه به شرایط کنونی شهر چاره ای جز اعمال اقدامات سختگیرانه برای مدیریت بیشتر به ویژه در اجتماعات و مجتمع ها نیست چرا که این مکان ها از مهمترین کانونهای انتشار ویروس محسوب می شوند.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه امروز/چهارشنبه/  اولین جلسه قرارگاه مبارزه با بیماری کرونا برای ایجاد ساز و کارهای بهتر اجرای طرح ممنوعیت فعالیت مشاغل غیرضرور در استان برگزار شد، ادامه داد: بر این مبنا، با واحدهای متخلف برخورد و در واقع از تمامی ظرفیت های قانونی نیز استفاده خواهد شد که هماهنگی لازم نیز انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کادر درمان جان خود را برای درمان بیماران کرونایی در طبق اخلاص گذاشته اند، اظهار داشت: روز گذشته فوت یک پرستار بیمارستان ولی عصر(ع) داغی را بر دل کادر درمان استان گذاشت که بروز چنین واقعه ای بیانگر آن است که صنوف برای کاهش شیوع کرونا در اجرای این طرح مسوول هستند و باید همکاری لازم را داشته باشند.

عسگری افزود: مسؤولان و متصدیان واحدهای صنفی نیز توجه کنند که این بیماری مخوف می تواند خود و خانواده های آنان را نیز گرفتار کند و طبق تصمیم گیری ها، تیم های بازرسی از امروز /چهارشنه/ فعالیت های خود را آغاز کرده اند تا بهانه ای بر عدم اطلاع رسانی ها نباشد.

وی اضافه کرد: از روز گذشته نیز از طریق سامانه پیامکی اتاق اصناف زنجان اطلاع رسانی لازم به اتحادیه ها انجام گرفته و نکته جالب اینکه خود اتحادیه ها از انجام چنین طرحی ابراز بی اطلاعی می کردند که در این راستا بر اطلاع رسانی دوباره تاکید شده است.

تیم سیار هلال احمر با بلندگو در سطح شهر اعلام ممنوعیت می‌کند

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه با وجود اطلاع رسانی مکرر به گروه ها و مشاغل هدف این مهم از امروز به شکل پررنگ تری در شهر تداوم می‌یابد، ادامه داد: طبق هماهنگی انجام گرفته از عصر امروز /چهارشنبه/ تیم سیار هلال احمر با بلندگو در سطح شهر و ۱۰ دقیقه مانده به ساعت تعطیلی نسبت به اطلاع رسانی لازم اقدام می کند.

وی اظهار داشت: از طرفی با توجه به هماهنگی بعمل آمده با شرکت توزیع نیروی برق زنجان در چهار راسته شهر که محل تجمع واحدهای تجاری شهر زنجان است ۱۰ دقیقه مانده به ساعت تعطیلی در صورت عدم تمکین به اجرای طرح، برق قطع خواهد شد.

به گفته این مسؤول، این محل ها در خیابان امام خمینی حد فاصل میدان آزادی تا چهارراه سعدی، خیابان سعدی شمالی و جنوبی، خیابان اسلام آباد و نجف آباد  حد فاصل میدان رسل تا ولیعصر (عج) را شامل می شود که در صورت بی توجهی ها برق آنها قطع خواهد شد، البته ۱۰ دقیقه فرصت جمع آوری وسائل داده خواهد شد.

عسگری افزود: این اقدام نیز اطلاع رسانی می شود تا صاحبان واحدهای صنفی نگویند که از چنین اقدامی بی اطلاع بوده اند و از طرفی بازار شهر نیز که بخش عمده کسبه پس از اذان مغرب تعطیل می شوند، اما برای همکاری بهینه این طرح، موارد به هیات امنای بازار اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعمال طرح ممنوعیت فعالیت مشاغل غیرضرور در شهر زنجان به دقت طی روزهای آینده رصد می شود و بر این مبنا در صورت بی توجهی ها با واحدهای متخلف کارهایی از قبیل پلمب واحد صنفی و ابطال پروانه کسب انجام خواهد گرفت.

این مسؤول یادآوری کرد: حتی صدور پروانه کسب واحد صنفی نیز سختیگرانه بوده بطوریکه مشمول هزینه های بیشتری خواهد بود.

به گفته عسگری، با توجه به شرایط بحرانی کروناییکشور و هزینه های بالای بازگشت سلامت فردی و گاه غیرقابل جبران بودن ابتلا به این بیماری، همکاری عموم به ویژه صنوف در این مقطع بسیار مهم، ضروری و حیاتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =