۱۳۱ گروه اراذل در طرح اقتدار پلیس پایتخت زمین‌گیر شدند

تهران-ایرنا- رییس پلیس تهران بزرگ گفت: ششمین مرحله طرح اقتدار پلیس با بهره‌گیری از کار اطلاعاتی نیروهای امنیت اخلاقی و اماکن طی ۴۸ ساعت گذشته اجرا شد و در نتیجه آن ۱۳۱ گروه اراذل و اوباش شناسایی و متلاشی شدند.

به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این مرحله از طرح، ۱۵۴ نفر  که در قالب شرارت، درگیری، قدرت‌نمایی، استفاده غیرمجاز از سلاح، مزاحمت نوامیس، فعالیت می‌کردند، دستگیر شدند. 

 وی افزود: ۶۵ گروه در زمینه شرارت، سه گروه در حوزه سلاح غیرمجاز ، ۵۴ گروه در بخش‌های مزاحمت نوامیس پارک و مراکز تجاری فعالیت می‌کردند که در این مرحله ۱۴۶ نفر از اراذل سطح‌دار، عاملان تخریب و حمل سلاح دستگیر شدند. 

رییس پلیس تهران بزرگ بیان کرد: هفت قبضه سلاح جنگی، ۶۰ عدد فشنگ، ۳۰ سلاح سرد و ۱۳ دستگاه خودرو هم از این افراد کشف و ضبط شد. 

وی با اشاره به اینکه ۲۴ واحد صنفی هم به عنوان محل پاتوق اراذل و اوباش پلمب شد، اضافه کرد: در این مدت ۵۷ محله و مکان اعم از محله‌های مختلف از حضور اراذل و اوباش پاکسازی شد. 

سردار رحیمی اضافه کرد: برخورد با اراذل در قالب طرح‌های پلیس با قدرت، جدیت و تمام توان ادامه خواهد داشت و با کسانی که مخل آسایش مردم هستند و اقدام به عربده‌کشی می‌کنند برخورد قانونی می‌شود. 

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی پلیس امنیت عمومی ۱۲۰ تارنمای عکس و فیلم مرتبط با اراذل و اوباش رصد کرده است، افزود: از این تعداد برای ۳۵ مورد که اقدامات مجرمانه انجام می‌دادند، پرونده تشکیل شد. 

رییس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: بر همین اساس ۹ مورد تارنما مسدود و پنج نفر دستگیر و به زندان معرفی شدند. 

وی خاطر نشان کرد: برخی از سایت‌ها که توسط افرادی در خارج کشور مدیریت می‌شود، نسبت به کارهای غیرقانونی اقدام می‌کنند و در این زمینه مردم هم شکایت بسیار دارند که با آنها نیز برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا طرح اقتدار پلیس امنیت با هدف برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، فروشندگان سلاح و افرادی که در پارک‌ها، قهوه‌خانه‌ها و باشگاه‌های بدنسازی به ایجاد مزاحمت برای شهروندان اقدام می‌کنند، اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها