۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۳
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 84106910
۰ نفر

برچسب‌ها

روز مجردها در چین به روز ازدواج بدل شد

تهران - ایرنا - امروز ۱۱ نوامبر (۱۱/۱۱ ) روز جهانی مجردها و در اصل یک روز ویژه بین جوانان مجرد در چین و سراسر جهان است که طی آن مجردها، آخرین روزهای تنهایی شان را جشن می‌گیرند و عمدتا به طور ویژه به استقبال تاهل و ازدواج می‌روند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، همانطور که در تقویم بین المللی مناسبت‌های مختلفی مانند روز پدر، دختر، مادر و مناسبت های دیگر وجود دارد؛ در تقویم جهانی یک روز هم به نام "روز مجردها" وجود دارد که سرمنشاء آن در چین است که به رغم معنای ظاهری نام آن؛ در گذر زمان در چین به روزی خاص برای متاهل شدن و یا برگزاری مراسم ازدواج نیز تبدیل شده است.

این روز که جوانان مجرد این کشور همچون مجردهای سراسر جهان آن را جشن می‌گیرند، چینی ها آن را مناسبترین روز برای عبور از مجردی و ورود به دوره تاهل نیز می‌دانند و لذا همه برنامه های زندگی سالانه خود را طوری تنظیم می‌کنند که برگزاری مراسم ازدواج شان در این روز باشد.

در واقع خاستگاه این خرده فرهنگ جهانی شده به چین برمی‌گردد، زمانی که در سال ۱۹۹۰ دانشگاه نانجینگ برای ارج گذاشتن به مجردی این روز را پایه‌گذاری کرد تا افرادی که مجرد هستند فکر نکنند کمبودی در زندگی دارند و از آن لذت ببرند.

چنین روزی در تقویم میلادی مصادف با یازدهمین روز از یازدهمین ماه هر سال یعنی ۱۱ نوامبر است که در تقویم میلادی به شکل ۱۱/۱۱ نیز نوشته می‌شود.

جالب تر اینکه این روز به زمان خاص ازدواج نیز تبدیل شده است. تعداد ازدواج‌های ثبت شده در این تاریخ در کشور چین بیش از سایر روزهای عادی و سایر مناسبت‌های ویژه است.

در حالی که میانگین ثبت ازدواج روزانه در پکن پایتخت این کشور یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری، به طور متوسط ۷۰۰ ازدواج در روز است، در این روز حتی به بیش از ۴ هزار مورد هم می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =