تامین مالی واحدهای تولیدی اولویت بانکهای خراسان رضوی است

مشهد- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: اولویت نخست سیستم بانکی در این استان تأمین مالی واحدهای تولیدی و یا همان سرمایه در گردش است تا از این طریق اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی ایجاد شود.

حمید صفایی نیکو ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی قوچان در جمع خبرنگاران افزود: منابع بانکی به دو قسمت تقسیم می‌شود که برخی از آنها برای حوزه صنعت و تولید هزینه می‌شود و برای این امر نیز اولویت‌بندی صورت گرفته است.

وی یکی دیگر از اولویت‌ها برای صرف منابع بانکی را بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی دانست و اضافه کرد: نوسازی دستگاه‌ها و دیگر اقدامات برای بازسازی یک واحد تولیدی می‌تواند علاوه بر کاهش مصرف انرژی قیمت تمام‌شده کالای تولیدی را نیز پایین بیاورد و این به نفع سرمایه‌گذار است.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: بخش دیگری از این منابع مالی نیز برای طرح‌هایی هزینه می‌شود که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا این واحدها با حمایت بانک‌ها مولد شده و به تولید برسند.

صفایی نیکو افزود: البته برخی از منابع بانکی در قالب ماده‌ها و تبصره‌های قانونی یا حمایت از مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و مشاغل خاص تقسیم می‌شود.

وی با تاکید بر این که سیستم بانکی عزم دارد تا بخشی از مشکلات حوزه صنعت و تولید را برطرف کند ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود گردش نقدینگی و هدایت به سمت صنایع یکی از وظایف و تعهدات سیستم بانکی است.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی با اشاره به برگزاری نشستی با صنایع و واحدهای تولیدی در قوچان افزود: راهکارهای قانونی همچون استفاده از ظرفیت کمیته تامین مالی کشوری یا استانی، دبیرخانه کمیسیون هماهنگی استان، ستاد تسهیل و ستاد تدبیر مورد بررسی قرار گرفت تا به واحدهای نیازمند به سرمایه کمک شود.

رفع موانع موجود در مسیر تولید واحدهای صنعتی قوچان

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید به خبرنگاران گفت: شناسایی و عارضه‌یابی و آنچه مانع تولید بر سر راه واحدهای صنعتی شده در حال انجام است تا برگشت کارخانه‌ها به مسیر تولید صورت بگیرد.

علی آذری افزود: استفاده از ظرفیت مدیران دستگاه‌های اجرایی در خراسان رضوی و حضور آنها در واحدهای تولیدی و دیدار چهره به چهره با صاحبان صنایع می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =