استاندار فارس: انتقال آب از دریا به فارس باید اجرایی شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: انتقال آب از دریا و سدها از جمله گزینه‌های موردنظر برای رفع مشکل کم آبی استان است که باید بابرنامه‌ریزی مناسب دربلند مدت اجرایی شود.

عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در جریان سفر به لارستان در جنوب فارس در جمع مدیران این شهرستان، یکی دیگر از مطالبات مردم این منطقه را احداث خط ریلی برشمرد و افزود: حمل و نقل ریلی با ویژگی‌های خاص خود نیز مورد توجه قرار دارد و در این خصوص طرح راه‌آهن شیراز - جهرم - بندرعباس در حال اجراست و اجرای این طرح با تزریق اعتبارت مورد نیاز سرعت خواهد گرفت.
وی، با اشاره به راه‌اندازی مراکز علمی و آموزشی در شهرستان لارستان ادامه داد: دانشگاه‌های لارستان یکی از مراکز علمی در جنوب استان به شمار می‌رود که با توجه به نیازمندی‌های موجود، تحصیلات تکمیلی در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.
استاندار فارس، تکمیل طرح‌های عمرانی و رفع مشکل آب آشامیدنی و خدمات رسانی را از دیگر مطالبات این منطقه دانست و اضافه کرد: با پیگیری متولیان امر مسائل و مشکلات این منطقه رفع خواهد شد.
رحیمی، فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در بخش‌های عمرانی و خدمات رسانی در استان فارس را نیز یادآور شد و گفت: مجموع اقدامات دولت در استان در نهایت منجر به توسعه کشور خواهد شد و شهرستان لارستان با ظرفیت‌های بالای خود نقش موثری در این توسعه خواهد داشت.
او اضافه کرد: تصویب و اجرای طرح تفصیلی شهرستان از جمله اهداف مهم در این زمینه است و ما می‌کوشیم تا با افزایش اختیارات مدیران، به نتایج موثری در حل مشکلات دست یابیم.
استاندار فارس، با اشاره به افزایش اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی تخصیص یافته به طرح بزرگراه جهرم – لارستان - بندرعباس به ۵۸ میلیارد تومان گفت: علاوه بر این به محور لارستان - بستک هم اعتبارات ملی اختصاص یافته و امیدواریم با گشایش‌های بعدی شاهد افزایش سرعت اجرایی این طرح‌ها باشیم.
رحیمی، با اشاره به محدودیت‌های اعتباری امسال دولت گفت: به دنبال این هستیم تا با کوشش مضاعف و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی به نتایج خوبی در حل مشکلات اقتصادی دست یابیم.

 به گزارش ایرنا چند طرح عمرانی ،اقتصادی و رفاهی چهارشنبه با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس و جمعی از مسئولان و مقامات اجرایی استانی و محلی در شهرستان لارستان با سرمایه گذاری افزون بر ۲هزار میلیارد ریال افتتاح  و کلنگ زنی شد.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان دراین زمینه به ایرنا گفت: افتتاح ساختمان ۱۸ واحدی پانسیون پزشکان متخصص در سایت دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد ریال یکی از مهمترین طرح های مهم افتتاحی در سفر امروز استاندار فارس به لارستان بود.

جلیل حسنی اظهار داشت: عملیات اجرایی این ۱۸ واحد مسکونی با زیربنای ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع از سال ۹۵ تاکنون و با مشارکت خیرین و اعتبارات دولتی دانشکده علوم پزشی لارستان آغاز که با بهره برداری از این واحدها میزان حضور پزشکان متخصص در شهر لار بیش از پیش تسهیل خواهد شد.

امروز همچنین عملیات اجرایی طرح مجتمع گردشری بگال لارستان در زمینی به مساحت ۶۴ هزار متر مربع و زیربنای یکهزار مترمربع با سرمایه گذاری افزون بر یک هزار میلیارد ریال با حضور استاندار فارس آغاز شد.

حسنی گفت: این طرح که قرار است با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت و همکاری دولت برای ایجاد زیرساخت های لازم اجرایی شود با بهره برداری از آن زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم خواهد شد و شامل مجموعه سالن های فرهنگی ، هنری و ورزشی، هتل سنتی و رستوران ها، کافی شاپ، پیست دوچرخه سواری، سالن های چند منظوره برای نشست های تخصصی سمن ها، شرکت های دانش بنیان ، پارک تخصصی کودکان و بانوان و بازارچه صنایع دستی است.

فرماندار ویژه لارستان همچنین زورخانه قمر بنی هاشم شهر لار را با زیربنای ۶۱۰ متر مربع و با اعتبار افزون بر ۶۰ میلیارد ریال توسط موسسه خیریه بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان از دیگر طرح های مهمی دانست که امروز توسط استاندار فارس کلنگ آن به زمین زده شد.

دیدار با فرمانداران، اعضای شورای شهر و شهرداران و همچنین دهیارن شهرستان های لارستان و اوز از دیگر برنامه های مهم امروز استاندار فارس به منطقه جنوب این استان و شهرستان لارستان است.

رحیمی، همچنین از برخی طرح های مهم عمرانی و راکد که نیازمند تزریق اعتبارات ملی و حمایت های ویژه دولت است از جمله طرح چهار خطه لار- جهرم- بندرعباس و همچنین راه آهن لار- جهرم که طرح مطالعاتی آن از حدود ۲۷ سال قبل آغاز شده و توقعات و انتظاراتی را برای مردم این دیار ایجاد کرده نیز بازدید خواهد کرد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر ، در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =