نقش خبرنگاران در مقابله با کرونا قابل تقدیر است

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه نورآباد گفت: خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات نقش بسزایی در انتقال اطلاعات مبارزه با کرونا و قطع زنجیره این ویروس داشته‌اند که قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام یوسف خانی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: بیماری کووید ۱۹ شیوه جدیدی از زندگی را به ما تحمیل کرد اما اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا خوش درخشیدند و نقش مهمی در آگاهسازی مردم ایفا کردند.

وی اظهار داشت: شیوع کرونا گرچه بسیاری از حوزه و بخش‌ها را به تعطیلی کشاند اما حوزه خبر تعطیل نشد و بیشتر فعالان رسانه‌ای روزهای بسیار سخت، خطرناک و پرکاری را پشت سرگذاشتند و همچنان درگیر آن هستند.

حجت الاسلام خانی گفت: هر چند مدافعان سلامت، گروه‌های جهادی و خیران در خط مقدم مبارزه با این ویروس بودند اما خبرنگاران فراتر از آن توانسته‌اند در مدیریت و اقناع افکار عمومی نقش بی بدیل و اساسی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه همه بخش‌های کشور تحت تاثیر مشکلات ناشی از این ویروس قرار دارند ادامه داد: شیوع کرونا در حوزه‌های مختلف زندگی تاثیر گذاشته است که در بخش های فرهنگی و اجتماعی نمود بیشتری دارد.

امام جمعه نورآباد با اشاره به اهمیت رسانه ها در فرهنگسازی سلامت گفت: علاوه بر تلاش فعالان رسانه ای، مردم نیز باید برای مقابله جدی و تاثیرگذار با این ویروس، پیشگام باشند تا بتوان زنجیره شیوع را قطع کرد.

حجت الاسلام خانی افزود: راویان تیزبین جامعه در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا همپای مدافعان سلامت بودند و در حالیکه به مردم توصیه می‌شد در خانه بمانند، با تهیه  گزارش‌های خبری و تصویری در زمینه آگاهسازی و اطلاع رسانی به شهروندان تلاش کردند.

وی همچنین گفت: خبرنگاران را می‌توان یکی از آسیب پذیرترین قشرهای جامعه از ویروس کرونا دانست چراکه در خطرناک‌ترین محیط‌های کرونایی حاضر شدند تا مردم را با تهیه اخبار و گزارش آگاه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =