معاون صمت: ۱۰۰ تن روغن خوراکی به بازار کرمان عرضه شد

کرمان - ایرنا - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به کمبود روغن در بازار کرمان گفت: مجوز ۳۷۶ تن روغن خوراکی از ستاد ملی تنظیم بازار دریافت و از این میزان تاکنون ۱۰۰ تن، به این استان وارد شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا ابوالقاسمی روز چهارشنبه در نشست کمیسیون تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: برای رفع کمبود روغن خوراکی در بازار کرمان با کارخانه‌های روغن فریکو سیرجان و گلناز کرمان مذاکراتی انجام شد تا روغن در اندازه‌های کوچک تولید و به بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: در راستای رفع این مشکل اکنون ۵۰ واحد صنفی توزیع روغن را در کرمان به دست گرفته اند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه در آبان‌ماه امسال از سه هزار و ۲۰۰ واحد صنفی در کرمان بازرسی و در این راستا ۴۴۵ پرونده تخلف به ارزش ۲۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال تشکیل شد گفت: ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی در مهرماه امسال از واحدهای صنفی و تولیدی استان کرمان شده است.

وی با اشاره به کمبودهای نیرو و خودرو در سازمان صمت کرمان در حوزه بازرسی و نظارت بر بازار با توجه به افزایش تخلفات، تصریح کرد: ۱۰۰ نفز نیروی بسیجی طی توافق با سپاه ثارالله استان کرمان با هدف نظارت بیشتر بر بازار از روز شنبه هفته آینده به نیروهای بازرسی این سازمان کمک می کنند.

فرمانده بسیج کارمندان استان کرمان نیز در این نشست گفت: ۲۰۰ نیروی بسیجی در شمال و جنوب استان کرمان آموزش های بازرسی را فرا گرفته اند که به عنوان ناظران ستاد تنظیم بازار و نظارت بر قیمت و شناسایی تخلفات اقتصادی و احتکار فعالیت خواهند کرد.

حجت پاداش افزود: تفاوت قیمت در بازار به ویژه در حوزه میوه و تره بار باید به صورت گسترده بررسی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =