۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84106777
۰ نفر

برچسب‌ها

توده هوای سرد زنجان را دربر می‌گیرد

زنجان -- ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با ورود توده هوای سرد به زنجان، میزان دما در اغلب مناطق این استان به زیر صفر خواهد رسید.

حسین سلطانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: توده هوای سرد از سمت اروپای شرقی وارد منطقه می شود و از فردا /پنجشنبه ۲۲ آبان ماه جاری/ هوای استان زنجان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی اظهار داشت: میزان برودت هوا در شهر زنجان می تواند به ۳- درجه سانتیگراد و در مناطق سردسیر استان نیز به ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر برسد و توده هوای سرد تا پایان هفته در این استان، ماندگار خواهد شد.

سلطانی تصریح کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه /۲۴ و ۲۵ آبان ماه جاری/ کاهش دما محسوس‌ تر خواهد بود و اغلب مناطق این استان با دمای زیر صفر مواجه خواهند شد که لازم است کشاورزان و باغداران برای جلوگیری از سرمازدگی و همچنین در محافظت از گلخانه ها و تاسیسات خود، به توصیه ها و هشدارها، توجه جدی داشته باشند.

وی، دمای فعلی شهر زنجان را ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با دمای ۳+ درجه سانتیگراد و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۱۶+ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط این استان گزارش شد.   
کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: بارش باران که از روز گذشته در زنجان آغاز شده است تا صبح فردا /پنجشنبه/ ادامه خواهد داشت و جمعه /۲۳ آبان ماه/ نیز بارندگی ها به شکل خفیف  خواهد بود.
در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =