دفاتر بیمه سلامت در کرمان به صورت رایگان تمدید می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مصوبه ۱۷ آبان سال جاری ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: دفاتر بیمه سلامت روستایی و شهری این استان نیز بدون ارزیابی وسع مالی برای مدت زمان ۶ ماه آینده به صورت رایگان تمدید می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد جعفری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تمام افرادی که در صندوق عشایری، روستایی و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر دفترچه بیمه سلامت دارند می توانند تا پایان سال جاری بدون تامین اعتبار به صورت رایگان دفاتر بیمه خود را تمدید اعتبار کنند.

وی اظهار داشت: افرادی که تاریخ اعتبار دفاتر بیمه آنها هنوز به پایان نرسیده نیز می توانند با شرایط فعلی و بدون در نظر گرفتن وسع مالی به مدت ۶ ماه دفاتر خود را تامین اعتبار کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه شدگان بیمه همگانی سلامت ساکن در شهرهای بزرگ که دفاتر بیمه آنها در سال جاری فاقد اعتبار شده نیز می‌توانند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه، دفاتر خود را برای ۶ ماه تمدید اعتبار کنند.

وی تاکید کرد: همچنین افراد فاقد بیمه نیز می‌توانند تا پایان سال جاری به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

جعفری محل دریافت خدمات پزشکی برای دفاتر بیمه سلامت را کلینیک ‌های دولتی اعلام کرد و افزود: بیمه شدگان در صورت نیاز به بستری می‌ توانند در از خدمات بیمارستان‌ های دولتی استفاده کنند.

وی ادامه داد: افرادی که قصد مراجعه به مطب ‌و بیمارستان ‌های خصوصی را دارند نیز بعد از انجام آزمون ارزیابی وسع دفاتر بیمه مخصوص دریافت می‌ کنند و می‌ تواند با ارائه این دفاتر به مراکز خصوصی درمانی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها