محمود یاوری ۵۰ سال به فوتبال کشور خدمت کرد

اصفهان- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: استاد محمود یاوری در فوتبال مردی تمام ناشدنی بود و بیش از نیم قرن به ورزش ایران خدمت کرد.

محسن یزدخواستی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحوم یاوری در ورزش کشور هیچ غروبی نداشت و همیشه از مربیان مطرح  و با صلابت و کاردان بود.

وی اظهارداشت: همانند مرحوم یاوری در تاریخ ورزش ایران فردی وجود ندارد که ۵۰ سال مداوم مربیگری کند، ما ورزشکاران بزرگی داشتم ولی فعالیت یاوری او را از سایر مربیان برجسته تر کرد.

یزدخواستی تصریح کرد: استاد یاوری از ۱۳۵۰ که از دوران بازیکنی خود کناره گیری کرد پیوسته و این اواخر متناوب در خدمت ورزش ایران بود و این استاد مجرب خیلی از تیم ها و مربیان کشور بود.

این پیشکسوت فوتبال که چندین دهه شاگرد استاد یاوری بود، افزود:  این مربی همیشه مانند پدری دلسوز مرا در ورزش راهنمایی می کرد و راه موفقیت را به دیگران هم نشان می داد.

وی تاکید کرد: این مربی اسبق تیم ملی فوتبال خصلت های خوب فراوان داشت، فقدان او برای جامعه ورزش سخت است و در آن دنیا زندگی سعادتمند را برای او آرزو می کنیم.

بازیکن سابق تیم های سپاهان و پاس توجه مسئولان فوتبال به پیشکسوتان ورزش را در کشور خواستار شد و  افزود: افرادی که زمانی را فوتبال بازی کردند و بازنشسته می شوند باید قدردان ارزش و منزلت آنها باشیم و فراموش نشوند.

محسن یزدخواستی بازیکن سابق تیم های سپاهان و پاس که سابقه حضور در رده های مختلف تیم ملی و مربیگری در تیم سپاهان را در کارنامه دارد.

محمود یاوری" صبح روز سه‌شنبه پس از تحمل چندین روز مبارزه با بیماری در سن ۸۱ سالگی و در یکی از بیمارستان‌های شهر اصفهان درگذشت. 

این مربی با اخلاق به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین پیشکسوتان فوتبال ایران و اصفهان شناخته می‌شد. سرهنگ یاوری کار مربیگری را از سال ۵۰ شروع کرد و کمتر فوتبالیستی در اصفهان پیدا می‌شود که شاگرد او نباشد.

این مربی با اخلاق در روز ۱۸ مهر سال ۱۳۱۸ در شهر اصفهان متولد شد و فوتبالش را از باشگاه شاهین اصفهان شروع کرد. او سپس برای استخدام در نیروی انتظامی به پاس تهران رفته و فوتبالش را در این تیم ادامه داد.

یاوری در زمینه مربیگری نیز سابقه حضور در تیم‌های سپاهان، ذوب‌آهن، فجرسپاسی، برق‌شیراز، شاهین بوشهر، تراکتورسازی تبریز، ابومسلم مشهد، صبای قم، استقلال اهواز، پاس، استیل‌آذین، راه‌آهن و مس کرمان را در کارنامه خود دارد.

او همچنین در رده ملی در تیم جوانان و تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرمربی فعالیت داشته است.

آیین خاکسپاری مرحوم یاوری امروز در ورزشگاه تختی اصفهان با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار شد و سپس در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان آرام گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha